Zemřel muž, jehož duše patřila klavírům

Zemřel muž, jehož duše patřila klavírům
Foto PvNovinky.cz

 

Před několika dny tragicky zemřel Jaroslav Langer. Muž, který byl proslaveným ladičem pian a klavírů, zasvětil stejně jako jeho rod svůj život hudbě.  Veřejnost se s ním měla možnost rozloučit dnes na prostějovském hřbitově.

"S panem Langerem jsem úzce spolupracovala při zařizování převozu pozůstatků hudebního skladatele Alfonse Jindry a jeho rodiny do Prostějova. Na žádost pana Langera, kterou adresoval kulturní komisi, město zřídilo pietní místo na městském hřbitově. Byl to vitální, vzdělaný, velmi hodný a milý člověk, jeho skonu je mi velmi líto," sdělila PvNovinkám radní a předsedkyně kulturní komise Milada Sokolová, která se posledního rozloučení s mistrem zúčastnila.Vzpomínky na Jaroslava  Langera má i Lenka Horová. "Kdysi jsme chtěli pro syna koupit křídlo. Pan Langer nám nejen našel krásný a dobrý nástroj za výhodnou cenu, ale také pomohl s jeho stěhováním. Lépe řečeno, moje rodina šílela při pohledu na obrovský a těžký nástroj a druhé patro, kam měl být dopraven. Pan Langer tehdy odmítl mou nabídku, že ho dovezu autem a za pár minut přijel na kole. Za dalších pár minut dokázal obrovité křídlo rozložit na několik mnohem manipulovatelnějších kusů. Nechtěl tehdy vůbec nic, nakonec jsem mu vnutila alespoň velkou čokoládu. A on nám na znovu složené křídlo ještě zahrál,"  dodala žena.

Pane Jaroslave, nechť už navždy kolem sebe máte jen ty nejlepší nástroje. (red) 

Komentáře

A ještě bych chtěl poděkovat Vám,  kteří jste zde přispěli svými komentáři a omluvit se za překlep v předchozím mém příspěvku. Čtenář Tomáš

Ač jsem tohoto pána osobně neznal, přeji mu, ať je mu tam nahoře hezky. Jsem rovněž muzikant a odchod člověka z naší branže na věšnost mne vždycky zasáhne. Čtenář Tomáš

Moc hodný člověk a skvělý muzikant. Měl jsem tu čest ho zažít při práci a byl to vždy jedinečný zážitek. Mějte se krásně, pane Jaroslave.

Moc hezká tečka za životem člověka. Olga Katolická

Poslat nový komentář