odvolání pátrání po pohřešovaném

Ztracený senior se vrátil domů. Je v pořádku

ilustrační foto

Od 1. září 2018 pátrala policie po osmdesátiletém Vladimíru Viltovi, který má trvalé bydliště v Morkovicích-Slížanech. Muž se ztratil v sobotu kolem jedenácté hodiny na výstavišti Flora v Olomouci, kde probíhala výstava psů.

Policie o ztraceném seniorovi dala vědět médiím v neděli dopoledne. Ještě téhož dne bylo pátrání ukončeno, neboť v odpoledních hodinách se senior objevil doma. „Muž se v pořádku vrátil domů," řekl k případu policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Dívka, která si nepřála být hledána, byla nalezena!

ilustrační foto

Osmnáctého července 2018 vyhlásili policisté prostřednictvím hromadných sdělovacích prostředků žádost o pomoc veřejnosti při pátrání po pohřešované čtrnáctileté dívce z Olomouce. 

"V pátek 20. 7. 2018 odpoledne se policistům podařilo pohřešovanou vypátrat. Dívka je v pořádku," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová s tím, že policie děkuje občanům a médiím za poskytnutou pomoc. (red)

Policisté již ztotožnili muže, který o sobě nic nevěděl!

ilustrační foto

Olomoučtí policisté dnes pátrali po totožnosti neznámého muže, který se v noci na čtvrtek 28. června pohyboval po silnici ve směru od Lutína na Olšany u Prostějova. Muž byl zmatený a neorientoval se v čase ani prostoru.

"Díky zveřejnění a poznatkům získaným od občanů se nám podařilo neznámého ztotožnit a kontaktovat jeho rodinu. Děkujeme za ochotu i spolupráci, a to jak redaktorům, tak široké veřejnosti", sdělila dnes odpoledne Marie Šafářová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)

 

Pohřešovaný olomoucký politik je na světě. A v pořádku

Foto PČR

Vlivný člen olomoucké ČSSD, radní a exředitel městských technických služeb Miroslav Petřík je opět na světě. Miroslav Petřík z Olomouce byl naposled spatřen v neděli 6. května 2018. Ve středu policisté odvolali pátrání s tím, že Petříka našli. Další podrobnosti tají.

"Sedmadvacátého června bylo odvoláno pátrání po osmačtyřicetiletém muži, které bylo zveřejněno územním odborem Olomouc v pátek 11. května. Pohřešovaný muž byl v pořádku vypátrán. Rodina byla o jeho nalezení informována. Na osobě nebyl spáchán žádný trestný čin. Bližší informace k tomuto případu nebudeme poskytovat," uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová s tím, že policisté děkují médiím i občanům za spolupráci při pátrání po pohřešovaném. (red)

 

Pohřešovaný muž se ozval

Foto FB

Včera jsme hned dvakrát zveřejnili výzvu policie týkající se pohřešovaného Pavla Swiatka. Policie sdělila, že pan Pavel se ozval.

"Tento o sobě podal zprávu, je v pořádku a pátrání tak mohlo být odvoláno", napsal krátce mluvčí PČR Olomouckého kraje František Kořínek. (red)

Pohřešovaná seniorka byla nalezena. Bohužel bez známek života

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Policisté územní odboru Olomouc se 6. října obrátili na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po pohřešované dvaasedmdesátileté ženě z Olomouce. Paní byla nalezena, bohužel bez známek života. 

"Pohřešovaná paní byla nalezena bez známek života v toku řeky Moravy. Nařízená pitva cizí zavinění zcela vyloučila," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.    "Vzhledem k tomu, že se jedná o tragickou a pro rodinu velmi citlivou událost, nebudeme z piety pozůstalým sdělovat žádné bližší informace," dodala mluvčí. (red)

 

Pátrání po pohřešovaném seniorovi bylo úspěšné

ilustrační foto

V neděli 17. 9. v podvečer přijali policisté oznámení o pohřešování osmdesátiletého seniora, který se ztratil kolem 14:30 hod v lesním porostu mezi obcemi Posluchov a Radíkov, kde byl na procházce se svojí manželkou. Pohřešování oznámila jeho manželka. Muž by nalezen druhý den, skončil v nemocnici.

Policisté okamžitě rozjeli pátrání po pohřešovaném. Prověřovali všechny získané informace a poznatky a také místa, kde by se mohl nacházet. V průběhu dvou dní proběhlo několik pátracích akcí, do kterých bylo zapojeno čtyřicet policistů, včetně šesti policejních psovodů, pětadvaceti hasičů - Hasičského záchranného sboru i dobrovolných hasičů a také dvanácti policistů vojenské policie. Pátrání probíhalo ve vytipovaných oblastech – Posluchov a okolní lokality, kde byl předpoklad, že by se mohl pohřešovaný nacházet.

Pohřešovaná dívka se našla!

ilustrační foto

Včera jsme vydali informaci o pohřešování patnáctileté Adély ze Šumperska. Dívka je již v pořádku doma.

"Na základě zjištěných informací a poznatků byla pohřešovaná vypátrána dnes ráno, živá, zdravá a v pořádku na Šumpersku", uvedla mluvčí PČR Olomouckého kraje Irena Urbánková. (red)

Pohřešovaný čtrnáctiletý chlapec se našel!

ilustrační foto znak

Dnes ráno jsme zveřejnili zprávu o tom, že se pohřešuje čtrnáctiletý Šimon z Prostějova. Ten je již v bezpečí svého domova.

"Pohřešovaný chlapec, u kterého jsme vaším prostřednictvím žádali veřejnost o pomoc při spolupátrání, byl před malou chvílí vypátrán. Děkujeme Vám za spolupráci", sděluje policie. (red)

Pohřešovaný muž byl nalezen. Mrtev

Foto PČR

Olomoučtí kriminalisté pátrali po Miloslavovi Matějů od 3. října a několikrát se s výzvou o pomoc obrátili i na veřejnost. Muž byl včera nalezen. Bohužel bez známek života. 

Devětapadesátiletý muž odjel dne 3. 10 2016 kolem šesté hodiny ranní autobusem z Křelova-Břuchotína směrem na Olomouc. Do místa bydliště se však nevrátil, a ani o sobě nepodal žádnou zprávu. "Pohřešovaný byl v pátek dopoledne nalezen bez známek života v části Olomouce. K přesnému určení příčiny úmrtí byla nařízena pitva," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že vzhledem k tomu, že se jedná o tragickou a pro rodinu velmi citlivou událost, nebude policie sdělovat žádné bližší informace. (red)