opilý cyklista

Cyklista byl na mol. Při pádu si na Okružní poranil hlavu

ilustrační foto

Ve čtvrtek 9. května 2019 po dvacáté hodině došlo na chodníku v Okružní ulici v Prostějově k havárii čtyřicetiletého cyklisty. Ten zřejmě z důvodu své podnapilosti nezvládl řízení a upadl na komunikaci, přičemž si způsobil zranění hlavy.

"Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže změřili hodnotu 1,87 ‰ alkoholu v dechu. Opakovanou dechovou zkoušku muž z důvodu podnapilosti nebyl schopen provést. Ze stejného důvodu se pak nedokázal vyjádřit ani ke množství a druhu požitého alkoholu," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

Pro své jednání je nyní muž podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu. Za ten mu v případě prokázání viny hrozí pokuta od 25 do 50 tisíc korun. (red)

Kličkující cyklisté neunikli policistům

ilustrační foto

V rámci dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu neunikl v pátek 26. dubna před půlnocí v Prostějově kontrole hlídky dopravních policistů cyklista kličkující po cyklostezce, který navíc své jízdní dovednosti zakončil pádem. Naštěstí se nezranil.

"Policisté jej vyzvali k předložení dokladu totožnosti a také k podrobení se dechové zkoušce. Ta ukázala, že na jízdní kolo usedl po předchozím požití alkoholu. Při dechových zkouškách mu byly naměřeny hodnoty 2,62 a 2,89 ‰ alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami 31letý cyklista souhlasil a dodal, že během večera vypil asi pět dvanáctistupňových piv a dva panáky destilátu," popsala první případ policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Další jízdu mu policisté zakázali a věc oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání.

O kontrolu si cyklista řekl. Otevřeným pivem v ruce

ilustrační foto PČR

V úterý 2. dubna 2019 před polednem prováděli policisté obvodního oddělení z Němčic nad Hanou hlídkovou činnost v obci Nezamyslice. Při tom spatřili pětadvacetiletého cyklistu, který při jízdě na jízdním kole v ruce držel lahvové pivo. 

"Po zastavení cyklisty policisté zjistili, že lahev je otevřená a po provedené dechové zkoušce nebylo pochyb, kdo z ní již pil. Mladý muž nadýchal 0,35 ‰ alkoholu v dechu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Pro své jednání je nyní podezřelý z přestupků podle zákona o silničním provozu. Za řízení pod vlivem alkoholu mu tak hrozí pokuta od 2 500 do 20 tisíc korun. Další jízdu policisté muži zakázali. (red)

Policisté lapili opilé cyklisty

ilustrační foto PČR

V obci Klenovice nad Hanou byl v pátek večer zastaven a kontrolován policejní hlídkou čtyřiapadesátiletý cyklista. Na výzvu se podrobil dechové zkoušce, zda není ovlivněný alkoholem a jak se vzápětí ukázalo, tak byl. První měření se zastavilo na hladině 2,22 a druhé na 2,41 promile alkoholu v dechu. 

Cyklista souhlasil a policistům řekl, že vypil šest piv a panáka rumu. Další pokračování v jízdě na kole mu bylo zakázáno.

Silnice brázdili opilí cyklisté

ilustrační foto PČR

V pátek 1. 3. 2019, ve večerních hodinách, zastavili a kontrolovali policisté v obci Otinoves, osmnáctiletého cyklistu, který jel na motokole, které nebylo řádně osvětleno. Policisté u něj provedli orientační dechovou zkoušku a naměřili mu kolem 0,70‰ alkoholu v dechu.

Cyklista s naměřenými hodnotami souhlasil a k požití alkoholu se přiznal. Policisté mu další jízdu zakázali. Nyní je podezřelý z přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Opilého cyklistu lapily dveře

Foto MP Přerov

V úterý o půl třetí ráno přijala přerovská městská policie oznámení o muži, který volal o pomoc z prostoru cyklověže. Lapily ho dveře.

„Na místo byla ihned vyslána motohlídka, která nalezla podnapilého muže, kterému automatické dveře cyklověže sevřely ruku a uvěznily ho. Jak strážníci zjistili, pokusil se ovíněný cyklista vyjmout své kolo z úschovny, nicméně zavrávoral a došlo k jeho lapení. Strážníci pomocí teleskopického obušku rozevřeli nemilosrdné čelisti cyklodomu a lapeného muže vyprostili. Po poskytnutí první pomoci ho převezli do nemocnice k odbornému vyšetření. Zda šlo o nehodu, nebo o zlý úmysl domu zůstane tajemstvím,“ řekl zástupce ředitele Městské policie Přerov Miroslav Komínek. (red)

Cyklista brázdil Prostějov s deseti pivy. A třemi promile

ilustrační foto PČR

V pondělí 25. února 2019 po šestnácté hodině kontrolovali policisté v Boskovické ulici v Prostějově dvaapadesátiletého cyklistu. Styl jeho jízdy v policistech vzbudil podezření, že muž je pod vlivem alkoholu. Podezření se potvrdilo po jeho zastavení.

Provedenou dechovou zkouškou u něho policisté změřili hodnotu 3,11 ‰ alkoholu v dechu. S výsledkem zkoušky muž souhlasil a přiznal vypití deseti půllitrů jedenáctistupňového piva bezprostředně před jízdou. "Pro své jednání je tak podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu. Za ten mu hrozí pokuta až do dvaceti tisíc korun. Další jízdu policisté muži zakázali," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Podnapilý cyklista měl v dechu 2,8 promile

ilustrační foto PČR

Ve středu 16. ledna před půlnocí zpozorovali policisté v Prostějově neosvětleného a vrávorajícího cyklistu, který jel z centra k vlakovému nádraží. Policisté cyklistu zastavili a vyzvali jej k podrobení se orientačním dechovým zkouškám na alkohol. 

"Ty byly pozitivní. Sedmadvacetiletý muž nadýchal nejprve 2,86 ‰ a následně 2,84 ‰ alkoholu v dechu. Muž přiznal, že před jízdou vypil dvě piva, jednu odlivku whisky a ginu. Policisté hříšníkovi další jízdu zakázali," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Cyklista je nyní podezřelý z přestupků o provozu na pozemních komunikacích, které budou oznámeny správnímu orgánu. (red)

Podnapilý cyklista skončí s pokutou

ilustrační foto

Cyklistu, který se před jízdou řádně posilnil alkoholem, zastavili policisté v sobotu po deváté hodině večer na stezce pro chodce u Víceměřic. Dvaatřicetiletého muže, který jevil známky podnapilosti, vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce.

"Opakovaným měřením byly cyklistovi naměřeny hodnoty okolo 1,9 ‰ alkoholu v dechu. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil a k popíjení alkoholických nápojů v průběhu večera se policistům přiznal. Z místa kontroly pak musel dále pokračovat po svých," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Ze svého protiprávního jednání se nyní bude muset zodpovídat před příslušným správním orgánem, kterému bude věc po zadokumentování oznámena k projednání. (red)

Opilí cyklisté na cestách. Bude to drahé

ilustrační foto PČR

O víkendu se policisté na silnicích našeho regionu nenudili. Mimo jiné kvůli opilým cyklistům.

"Kličkováním na neosvětleném jízdním kole na sebe v sobotu v noci v Nezamyslicích upozornil policisty osmnáctiletý cyklista. Po zjištění totožnosti jej policisté vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce za účelem zjištění jeho ovlivnění alkoholickými nápoji. Při dechových zkouškách mu byly naměřeny hodnoty 1,95 a 2,08 ‰ alkoholu v dechu," popsala první případ policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Jak sám cyklista uvedl, vypil v průběhu večera asi pět desetistupňových piv. Po provedené kontrole musel z místa pokračovat po svých.