výjimky

Navýšení počtů děti ve školkách a školách ano, církevní škola ne!

ilustrační foto

Radní na své nedávné schůzi odsouhlasili povolit některým školkám a školám výjimky z počtu dětí. Navýšení se bude týkat škol a mateřinek, kde se dá předpokládat, od nového školního roku, větší nápor dětí. S povolením církevní základní školy, která by s navýšením počtů žáků pomohla, město ale nepočítá.

V několika základních a mateřských školách se od nového školního roku očekává nárůst počtů dětí. Vzhledem k legislativou určenému maximálnímu počtu žáků na jednu třídu, museli radní rozhodnout o povolení výjimky. Ta se bude týkat jak škol se sportovním zaměřením, tak třeba i škol z okrajových částí města.

Soutěž o logo města - obrovský zájem!

ilustrační foto

Do soutěže na návrh loga a logotypu města Prostějova se přihlásilo sto dvanáct zájemců. Vítěze určí druhé kolo soutěže. O tom, jak bude nová značka města vypadat se má rozhodnout do konce října.

Původní pomalý rozjezd soutěže vystřídalo rychlé tempo. Zatímco v pondělí 20. května ležela na magistrátu pouhá patnáctka obálek s návrhem nového loga města, teď je jasné, že zájem byl podstatně vyšší. Na stole náměstkyně Ivany Hemerkové se nakonec sešlo celkem sto dvanáct nerozlepených obálek s návrhy.