radnice

Městem pro byznys je Prostějov

Foto MMP

Primátorka města Alena Rašková přezvala 22. 3. 2018  společně s náměstkem Jiřím Pospíšilem další významné ocenění. Prostějov se stal městem pro byznys v rámci Olomouckého kraje. 

"Mohu potvrdit, že jsme v rámci kraje nejlepší. V tradiční soutěži Město pro byznys máme první místo," sdělila Rašková. 

Město zrušilo pozici právníka. Přibude oddělení

ilustrační foto

Na Krajský úřad Olomouc odešla ke konci roku právnička města Prostějova Květa Olašáková. Její místo teď Magistrát města Prostějova ruší. Přibude ale celé oddělení.

"Každý odbor města má svého právníka, kromě kanceláře primátora. Rozhodli jsme se proto zrušit pozici právníka a nahradit ji právním oddělením, které bude spadat právě sem. Nejedná se o navýšení počtu pracovníků magistrátu, ale o jiné uspořádání odboru," vysvětlila rozhodnutí Rady města Prostějova primátorka Alena Rašková. Podle jejích slov bude oddělení zaštiťovat všeobecné právní věci, které město řeší. (ber)

V dotačních titulech získalo město miliony korun

ilustrační foto

Nabízíme přehled dotací, které  byly v roce 2017 městu schválené - v celkovém objemu 45,1 milionů korun. Přehledy hovoří o dotacích roku 2017 a také o letošních žádostech.

EÚO BD Kostelecká 17 1,3 mil. Kč

Rozšíření biokoridoru Hloučela, I. et. 1,6 mil. Kč

EÚO MŠ A. Krále 2,1 mil. Kč

EÚO MŠ Žešov 1,1 mil. Kč

CS Kostelecká I., II. et. 0,9 mil. Kč

Osvětlení přechodů Plumlovská 0,3 mil. Kč

Vybudování odborných učeben ZŠ J. Železného 15,3 mil. Kč

Zvýšení kapacity MŠ Čechovice 11,3 mil. Kč

Požární zbrojnice Vrahovice 4,5 mil. Kč

CS Žešov IV. a V. et.  6,7 mil. Kč

 

Prostějovská zajímavost: Radniční orloj

ilustrační foto

O tom, že naše "stoletá dáma" je jednou z největších dominant města Prostějova, se určitě nebudeme přít. Jestlipak ale víte, že neméně zajímavý je i jeden z jejích prvků, radniční orloj.

Hodinový stroj pochází z roku 1910, kdy byl vyroben firmou L. Hainz. Zakladatel firmy Ludvík Hainz měl svou dílnu na malé hodiny přímo naproti pražskému orloji. Byl radním města pražského. Po jeho smrti se stal správcem pražského orloje jeho syn L. Hainz II., který zavedl výrobu věžních hodin. Ciferník znázorňuje vedle denního času ještě čas udávaný v planetních (neboli planetárních hodinách, což jsou plochy mezi křivkami od východu Slunce po jeho západ), dá se říci, že je takovou malou kopií orloje Staroměstského.

Rozpočet na rok 2018 byl schválen

ilustrační foto

Po hodinu a půl hodiny trvající rozpravě byl v pondělí odpoledne schválen rozpočet města Prostějova na rok 2018. Bude schodkový.

Příjmy ve výši 911 696 250 korun a výdaje 1 109 520 120 korun znamenají rozpočtový schodek 197 823 870 korun. Podle vedení radnice se ale ní čeho bát, finanční rezervy města jsou i nadále dostatečné, v rozpočtu není například kalkulováno s možnými získanými dotacemi.

Pro rozpočet zvedlo ruku dvacet čtyři zastupitelů, šest bylo proti a dva se zdrželi. (ber)  

 

Magistrát hledá další zaměstnance. Hned dva!

ilustrační foto

Magistrát města Prostějova vyhlašuje výběrová řízení na dvě pracovní pozice. Jedná se o místo referent/ka technické přípravy na odd. realizace Odboru rozvoje a investic MMPv a referent/ka předinvestiční přípravy projektů na odd. rozvoje a investičních záměrů Odboru rozvoje a investic MMPv.

Požadavky na pracovní pozice naleznete na www.prostejov.eu/cs/aktuality-archiv/magistrat-hleda-zamestnance-22.html

Termín podání přihlášky je do 31. 12. 2017. (red)

 

Úprava pracovní a provozní doby magistrátu města a RIC

ilustrační foto

Magistrát města Prostějova a Regionální informační centrum bude mít o svátcích upravenu pracovní dobu.

Magistrát města Prostějova bude fungovat 22. a 29. 12. 2017 do 12 hodin. Regionální informační centrum (zámek) pak bude 23.12, 30.12. a 31.12.2017  uzavřeno. (red)

 

Město připravuje novou službu, takzvanou e-fakturu

ilustrační foto

Služba bude určena pro občany města, kteří jsou klienty České spořitelny. Konkrétně půjde o zasílání výzev k uhrazení místních poplatků (za komunální odpad, za psa atd.) do internetového bankovnictví občanů, včetně předvyplněného platebního příkazu. Lidé ji budou moci využívat zcela zdarma. „Bankovního pomocníka“ nabídla Česká spořitelna, a. s.

„Omezí se tak běžné problémy jako je zapomenutí data splatnosti poplatku, nedostatek času na vyplňování požadovaných údajů, či ztráta poštovní poukázky. Lidé tak budou moci přímo z domova provést avizované platby v krátkém čase,“ uvedla primátorka Alena Rašková s tím, že městu novinka přinese úsporu nákladů na tisk, obálky a doručování poštovních poukázek či zasílaných upomínek. Od novinky si primátorka slibuje zlepšení platební morálky poplatníků a snížení pohledávek města.

Mimořádné jednání zastupitelů skončilo, pokračuje další

ilustrační foto

27. zasedání Zastupitelstva města Prostějova mimo schválený harmonogram bylo svoláno na pondělí 6. 11. 2017 od 8 hodin do jednací síně radnice v Prostějově. Hned po jeho skončení se zastupitelé dali do dalšího jednání. 

Zastupitelé mimo jiné projednali bezúplatný převod pozemků spolku Prostějov olympijský. Jde o pozemky bývalého koupaliště v Kostelecké ulici, které město původně bezúplatně zapůjčilo na 99 let pro vybudování Národního olympijského centra. Po bouřlivé debatě byl převod 22 hlasy schválen.

Nová tajemnice Magistrátu města Prostějova je známa!

ilustrační foto

Alena Rašková, primátorka města Prostějova dne třetího listopadu 2017 informovala, že nová tajemnice magistrátu je známa.

"K 1.1. 2018 byla do funkce jmenována Ing. Blanka Vysloužilová, MBA," sdělila Rašková.

Doufejme, že se bývalé ředitelce Finančního úřadu v Prostějově, náměstkyni ministra vnitra či předsedkyni představenstva Lázní Slatinice bude na radnici líbit. (red)