radnice

Magistrát města Prostějova bude úřadovat i na Silvestra

ilustrační foto MMP

Potřebujete-li něco vyřídit na magistrátu, máte možnost i v pondělí na Silvestra.

Úřední hodiny Magistrátu města Prostějova jsou v pondělí 31. 12. 2018 od osmi do dvanácti hodin. (red)

Koaliční smlouva nového vedení radnice podepsána

Foto MMP

V Prostějově dnes proběhla závěrečná fáze povolebního jednání.

Zástupci ANO, PÉVÉČKO, ODS a ČSSD podpisy svých představitelů uzavřeli v Prostějově koaliční dohodu. Hostem při podpisu smlouvy byl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. 

Vedení města se ujmou:

primátor - František Jura (ANO) - finance, hospodaření města, řízení Městské policie Prostějov

první náměstek primátora – Jiří Pospíšil (PÉVÉČKO) – správa a údržba majetku města, oblast komunálních služeb

Radnice je dnes dopoledne bez proudu!

ilustrační foto

Odstávka elektrické energie omezila chod v budově prostějovské radnice ve středu 11. 7. 2018, a to od 7:30 do 11:30 hodin. 

Důvodem je potřeba provozovatele distribuční sítě provedení pravidelné revize zařízení v trafostanici Prostějov - Knihařská. Vypnutá oblast: celé ulice Knihařská, U Spořitelny, Palackého č. 2, 13 a - 33, 18 (škola), nám. Žižkovo č. 10 - 21, Česká spořitelna, Magistrát města Prostějova, T. G. Masaryka č. 12 - 16. (Zdroj EON)

 

Pozor! Radnice bude bez produ!

ilustrační foto

Jak jsme již psali, odstávka elektrické energie v centru města omezí i chod v budově prostějovské radnice ve středu 11. 7. 2018, od 7:30 do 11:30 hodin.

Důvodem je potřeba provozovatele distribuční sítě provedení pravidelné revize zařízení v trafostanici Prostějov - Knihařská. Vypnutá oblast: celé ulice Knihařská, U Spořitelny, Palackého číslo 2, 13 a - 33, 18 (škola), náměstí Žižkovo číslo 10 - 21, Česká spořitelna, Magistrát města Prostějova, T. G. Masaryka číslo 12 - 16. (Zdroj EON)

 

Fotopostřeh: Radnice trochu jinak

Foto čtenář

Z květnového setkání auto a moto veteránů na prostějovském hlavním náměstí jsme vám přinesli řadu fotografií. Dnes zveřejňujeme jednu trochu jinou.

"Při procházení fotek jsem objevil i tu s radnicí. Tak se o ni podělím," připsal k ní čtenář Miloš. Pěkná, viďte? (red)

 

 

Město hledá referenta/referentku sociálních věcí!

ilustrační foto

Magistrát města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici referent/ka sociálních věcí na oddělení sociálně-právní ochrany dětí Odboru sociálních věcí Magistrátu města Prostějova. Jde o plný pracovní úvazek na dobu neurčitou.

Termín pro podání přihlášky je do 26. 6. 2018, předpokládaný nástup srpen 2018, příp. dle možností vybraného uchazeče. Bližší informace o pracovním místě podá Jaroslav Svozil, vedoucí odboru sociálních věcí, tel. č. 582 329 301, Marcela Vejmělková, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí, tel. č. 582 329 550 nebo Zdeňka Bendová, personalistka MMPv, tel. 582 329 162. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.

Chcete práci? Magistrát hledá referenta!

ilustrační foto

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa referent pořizování územně plánovací dokumentace a územně plánovacích podkladů pro město Prostějov Odboru územního plánování a památkové péče. Místo je na dobu neurčitou.

Zájemce musí mít mimo jiné vysokoškolské vzdělání uznané pro autorizaci v oboru územní plánování nebo vysokoškolské vzdělání příbuzného oboru, uznaného pro autorizaci v oboru územního plánování nebo vysokoškolské vzdělání se stavebním zaměřením; případně vysokoškolské vzdělání příbuzného oboru s výukou územního plánování. Termín pro podání přihláškyje do 15. 6. 2018, předpokládaný nástup červenec 2018, příp. dle možností vybraného uchazeče.

Město hledá vedoucího oddělení veřejných zakázek!

ilustrační foto

Tajemnice Magistrátu města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu neurčitou vedoucí oddělení veřejných zakázek  Odboru kancelář tajemníka Magistrátu města Prostějova. 

Termín pro podání přihlášky je do 24. 5. 2018, předpokládaný nástup srpen 2018, případně dle možností vybraného uchazeče. Bližší informace najdete na https://www.prostejov.eu/redakce/index.php?lanG=cs&clanek=152956&slozka=128783&as4uOriginalDomain=www.prostejov.eu&as4u_protocol=https&detail_claim=92789&

(red)

 

Statutární města ČR „hejbnou“ s elektrem. I Prostějov

ilustrační foto

Všechna statutární města v České republice oslovil kolektivní systém pro sběr a recyklaci vysloužilého elektra ELEKTROWIN s výzvou k zapojení do soutěže s názvem „Hejbni s elektrem pro lepší život“. První ročník byl zahájen 1. dubna letošního roku, výsledky organizátoři vyhodnotí po jeho skončení 31. 3. 2019. Také Prostějov se zapojuje.

„Města budou soutěžit o největší celkové množství elektrospotřebičů odevzdaných prostřednictvím sběrných dvorů na jejich území. Aktivně tím přispějí k ochraně životního prostředí, navíc mohou získat jednu z finančních odměn,“ vysvětlil Jan Marxt ze zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN.

Radnice přišla o ručičku

Foto MMP

Prostějovská radnice se chlubí krásnými hodinami. Jenže ty teď nejsou celé. Hodinám chybí velká hodinová ručička.

„K poškození a ohnutí jednoho z konstrukčních dílů došlo zřejmě v důsledku nedávného silného větru. V tuto chvíli řešíme opravu," uvedl vedoucí Odboru správy a zabezpečení Magistrátu města Prostějova František Nevrtal. (red)