radnice

Co lidem ve městě chybí? Odpovídá Magistrát

ilustrační foto

Město Prostějov vyhlásilo anketu, která měla vedení města ukázat, co lidem v Prostějově nejvíce chybí. Do ankety bylo možno přispívat v době od 24.5.2017 do 1.7.2017. Z celkového počtu necelých pětačtyřiceti tisíc obyvatel města Prostějova se hlasování zúčastnilo pouhých 195 hlasujících. Magistrát teď na témata odpovídá.

Lidé nejčastěji zmínili tato témata, ke kterým doplňujeme vyjádření vedení města o následném postupu.

Potřeba plaveckého bazénu: 30 hlasů

Výstavba plaveckého bazénu je Zastupitelstvem města Prostějova odložena. V současnosti probíhají práce na kompletní rekonstrukci padesátimetrového bazénu ve Vrahovicích.

Zřízení občerstvení McDonald‘s: 15 hlasů

Není v kompetenci města Prostějova.

Více parkovacích míst: 14 hlasů

Magistrát hledá zaměstnance. Na přestupkové oddělení

ilustrační foto

Magistrát města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení dvou pracovních míst REFERENT/REFERENTKA PŘESTUPKOVÉHO ODDĚLENÍ na Odboru občanských záležitostí Magistrátu města Prostějova.

Požadavky na pracovní pozici naleznete v oznámení o vyhlášení výběrového řízení, které je uvedeno na https://www.prostejov.eu/cs/aktuality-archiv/magistrat-hleda-zamestnance-20.html .

Termín podání přihlášky je do 24. 10. 2017, nástup leden 2018. (red)

Změna provozní doby magistrátu. V pátek

ilustrační foto

Provozní doba Magistrátu města Prostějova v pátek 29. 9. 2017 bude omezena.

Své záležitosti si budete moci vyřídit tento den v době od 8 do 12 hodin. (red) 

 

Do městské pokladny přibudou miliony korun

ilustrační foto

Příjmová část rozpočtu kapitol správa a nakládání s majetkem města a správa a údržba majetku města bude navýšena o nemalé finance. Současně dochází k navýšení stavu rezerv města. Do městské kasy tak přibude celkem 4.368.357 korun.

„Peníze, které takto navýší příjmovou část rozpočtu představují zejména příjmy z poskytování služeb a výrobků, příjmy z vlastní činnosti, z pronájmu pozemků a příjmy z pronájmu movitých věcí. V neposlední řadě se navýšily příjmy z prodeje pozemků a z prodeje krátkodobého a drobného dlouhodobého majetku,“ vysvětlil náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

O jaké konkrétní příjmy se tedy jedná?

Magistrát hledá technika stavebního úřadu

ilustrační foto

Magistrát města Prostějova vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa na dobu neurčitou Technik- referent Stavebního úřadu.

Termín pro podání přihlášky je do 5. 10. 2017, předpokládaný nástup říjen 2017, případně dle možností vybraného uchazeče. Bližší informace o pracovním místě podá Jan Košťál, vedoucí Odboru stavební úřad, telefonní číslo: 582 329 153 nebo Zdeňka Bendová, personalistka MMPv, telefon: 582 329 162. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu.

Magistrátu dlužíme sedmdesát milionů

ilustrační foto MP

Finanční pohledávky prostějovského magistrátu dosahují sedmdesáti milionů korun. Dlužíme za pokuty, odpadky i nájemné.

"Jednotlivé odbory Magistrátu města Prostějova evidují pohledávky ve výši téměř 70 milionů korun," sdělila na posledním jednání Zastupitelstva města Prostějova primátorka Alena Rašková. Podle pracovníků magistrátu se v mnoha případech jeví vymáhání jako marné. "Jde třeba o lidi bez domova, u kterých je vymáhání jakýchkoli finančních prostředků víceméně bezpředmětné. Třeba platba za pobyt na záchytce," nechal se slyšet jeden z nich. Značnou část výše pokut eviduje též odbor dopravy.

Muž z Prievidze pátrá po rodině z Prostějova. Znáte je snad?

ilustrační foto

Prosbu o pomoc při pátrání po člověku, jenž zemřel v Prostějově, adresoval městu pan Jaroslav Perniš z Prievidze. 

"Hledám někoho z rodiny Františka Šťuříka, který zemřel 4. 2. 1968 v Prostějově. Byl středoškolským profesorem a překladatelem. Důvod, proč to potřebuji, souvisí se skutečností, že profesor Šťuřík byl jedním z prvních učitelů na prievidzkém gymnáziu (v letech 1919-1921), které si bude za dva roky připomínat sté výročí svého vzniku. Při této příležitosti jsem byl pověřen sestavením publikace o jeho historii, ve které nesmějí chybět fotografie těch, kteří stáli při jeho zrodu. Uvítal bych jakoukoli pomoc při pátrání po této osobnosti," vzkazuje RNDr.

Prostějovský magistrát je nejpřívětivějším úřadem v kraji!

Foto MMP

Primátorka města Prostějova Alena Rašková převzala pro město Prostějov ocenění za nejpřívětivější úřad Olomouckého kraje.

Hodnocena byla otevřenost, transparentnost a vstřícnost úřadu vůči občanům města. „Jsem ráda, že se nám podařilo obhájit prvenství z loňského roku. Je to ocenění práce všech úředníků, ale i těch, kteří se starají o pořádek, kteří se starají o to, aby radnice vypadala tak, jak vypadá. Za to jim všem patří velké poděkování,“ pochválila výsledek primátorka Alena Rašková. (red)

 

Prostějovská radnice bude bojovat v Patrimonium pro futuro!

ilustrační foto

Cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro s podtitulem Společenské ocenění příkladů dobré praxe vyhlašuje a uděluje NPÚ od roku 2014 ve snaze zhodnotit a vyzdvihnout, co se v oblasti památkové péče podařilo, a ocenit ty, kteří se o úspěšné dílo přičinili. Letos památkáři vybrali prostějovskou Novou radnici.

Za Olomoucký kraj byla letos podána jediná nominace a tou je ona prostějovská Nová radnice. "A byla nominována pro komplexní a citlivou konzervační obnovu vnějšího pláště památky moderní architektury v souladu s jejím autentickým architektonickým řešením, a to z velké části realizovanou restaurátorskými postupy," sdělil redakci Vlastimil Staněk, z NPÚ, územní odborné pracoviště v Olomouci. 

Do opravené stoleté dámy teče

ilustrační foto

Mnohamilionová a dlouhotrvající oprava naší stoleté dámy nebyla tak úžasná, jak se zdálo. Na jednání Zastupitelstva města Prostějova na to upozornil zastupitel Petr Kousal. Do obřadní síně prostějovské radnice totiž teče.

„Dívám se po této nádherné místnosti a nahoře v rozích vidím, že jsou promáčené,“ konstatoval Kousal.

Podle vedoucího Odboru rozvoje a investic Antonína Zajíčka už situaci úředníci s dodavatelskou firmou řeší. Je to jedna, nikoli jediná, závada, na kterou jsme uplatnili reklamační řešení,“ uvedl Zajíček s tím, že termín opravy podmiňují již dohodnuté akce, mimo jiné svatby. Kvůli opravě se totiž bude muset postavit lešení.