Zlatý Ámos

Každý den se do práce těším, říká Zlatá Ámoska Karolína Mlčochová

Foto kr-olomoucky.cz

Jak PvNovinky informovaly, 13. února se Karolína Mlčochová, učitelka anglického jazyka prostějovské střední školy Trivis, stala Zlatou Ámoskou Olomouckého kraje a postoupila do celostátního finále. Karolíně jsme, mimo gratulace, položili i několik otázek. 

Jak dlouho učíte?

Ve školství jsem deset let, angličtinu učím déle. Dříve to byly jazykové školy, výuka ve firmách, soukromá výuka, ale před deseti lety mě oslovila střední škola Trivis Prostějov s návrhem, že hledají vyučujícího angličtiny. Přijala jsem nabídku a po velmi krátké době mi bylo jasné, že mě tato práce bude bavit. Je to nesmírně kreativní, naplňující, konstruktivní činnost, mohu upřímně říci, že se každý den do práce těším. 

Jak dlouho učíte na Trivisu?

Zlatou Ámoskou Olomouckého kraje je prostějovská učitelka Karolína Mlčochová!

ilustrační foto zlatyamos.cz

Karolína Mlčochová z prostějovské střední školy Trivis se stala vítězkou ankety Zlatý Ámos o nejoblíbenějšího učitele za Olomoucký kraj.

Do ankety nominovali učitelku angličtiny studenti. „Je to nejlepší učitelka anglického jazyka na celé škole. Nikdo z nás neměl na základní škole lepší učitelku než je naše současná paní učitelka. Na každou hodinu přichází s úsměvem a dobrou náladou. Jde vidět, že ji tahle práce baví,“ napsali do přihlášky. “Je to úžasná učitelka a my jsme za ní opravdu rádi. Hodiny nám osvěžuje vtipnými příhodami z jejího života,“ dodali.

Jejich prezentace vynesla Karolíně Mlčochové v úterý 13. února 2018 v Olomouci první místo v regionální anketě.

Gratulujeme! (ber)

Regionální kolo Zlatého Amose se blíží. Držte pěsti Radce Mikešové!

Foto zlatyamos.cz

Jak PvNovinky informovaly, do letošní ankety o nejoblíbenějšího pedagoga České republiky nominovali žáci ZŠ a RG města Prostějova Radku Mikešovou. Usměje se na mladou pedagožku štěstí a stane se druhou prostějovskou Ámoskou? První titul si v roce 2013 odnesla chemikářka GJW Prostějov Ivanka Hájková.

Třetí regionální kolo se uskuteční ve čtvrtek 28.1. 2016 ve Vlastivědném muzeu v Olomouci. Mimo Radky Mikešové a jejích žáků se porotu bude snažit oslnit dalších sedm týmů.

O Zlatého Ámose bojuje učitelka z Prostějova

ilustrační foto

Studenti Reálného gymnázia a základní školy města Prostějova nominovali do 23.ročníku Zlatého Ámose Radku Mikešovou. Sympatická brunetka se o titul nejoblíbenějšího učitele České republiky utká s 52 pedagogy, které do ankety přihlásili jejich žáci.

„V lednu a únoru budou probíhat regionální kola ankety. V nich musí žáci zajímavým způsobem své kandidáty na titul nejoblíbenější učitel představit porotě a obhájit tak nominaci. V krajích, kde jsou nejméně tři nominovaní, bude udělován titul krajský Ámos,“ uvedl ředitel ankety Slávek Hrzal.

Kdo je Radka Mikešová?