Průzkumnický "Florbal 2015" vynesl 35 tisíc postiženým dětem

 Průzkumnický "Florbal 2015" vynesl 35 tisíc postiženým dětem
Foto 102. průzkumný prapor
Další fotky: 
 Průzkumnický "Florbal 2015" vynesl 35 tisíc postiženým dětem
 Průzkumnický "Florbal 2015" vynesl 35 tisíc postiženým dětem
 Průzkumnický "Florbal 2015" vynesl 35 tisíc postiženým dětem

Příslušníci 102. průzkumného praporu navázali na již více než pětiletou tradici pořádání charitativních akcí. Svou finanční sbírkou, která je každoročně spojena i se sportovním kláním, letos podpořili Asociaci rodičů a přátel postižených dětí v ČR z.s., Klub Radost v Prostějově. Tentokrát to byl mini-florbalový turnaj zorganizovaný ve čtvrtek 3.12. v areálu Reálného gymnázia a Základní školy města Prostějov.

Turnaje se zúčastnili mimo příslušníků 102.pzpr, příslušníci složek prostějovského IZS a příslušníci 53.pPzEB z Opavy. Turnaj měl vysokou sportovní kvalitu, o kterou se zasloužily především týmy Policie ČR a Hasičského záchranného sboru. Ale o kvalitu v konečném důsledku zase tak nešlo. Hlavním cílem bylo svou účastí na turnaji ukázat schopnost přispět na dobrou věc! Místo se tedy našlo i na vložený zápas členů klubu Radost a příslušníků 102.pzpr.
Jak řekl zástupce velitele 102.pzpr Václav Malát: “Naši vojáci se v rámci své služby připravují na plnění bojových úkolů, ale rodiče zdravotně postižených dětí denně reálně „bojují“ s nepřízní osudu většinou již od jejich narození. Jsme si vědomi, že tento jejich boj není jednoduchý a právě proto jsme se rozhodli výtěžek letošní charitativní akce věnovat právě jim, abychom jejich nelehký boj alespoň částečně usnadnili!“
Po strhujícím finále mezi týmy Policie ČR a Hasičského záchranného sboru, které nakonec musely rozhodovat nájezdy, mohl hlavní organizátor, velitel 102. pzpr René Sabela, vyhlásit tyto výsledky: „Vítězem turnaje se stal tým Hasičského záchranného sboru Prostějov, ale úspěšní byli vlastně všichni účastníci. I díky nemalé dotaci exprimátora statutárního města Prostějov Miroslava Pišťáka a Klubu výsadkových veteránů se podařilo vybrat částku 35.600 Kč. Tento finanční obnos bude použit na úhradu rehabilitačního zájezdu členů klubu Radost do termálních lázní a nákup vánočních balíčků pro zdravotně postižené děti.“
Díky všem účastníkům turnaje a hlavně všem těm co přispěli jakýmkoliv finančním obnosem. Poděkování patří také radním města Prostějov, kteří schválili bezplatný pronájem sportovní haly pro konání této akce.
Část finančních prostředků bude postiženým dětem předána ve formě dárkových balíčků na vánoční besídce, která se uskuteční 12.12. ve 14,30 v Národním domě v Prostějově. (red)

Poslat nový komentář