Na dálnici pod vlivem, bez známky a technické a se zákazem

Na dálnici pod vlivem, bez známky a technické a se zákazem
ilustrační foto Policie ČR

Ve středu 18. listopadu 2020 po čtrnácté hodině v rámci hlídkové činnosti na dálnici D46 u Brodku u Prostějova zjistili policisté dopravního inspektorátu osobní automobil Škoda Fabia bez vylepené dálniční známky. Vozidlo zastavili na sjezdu u obce Drysice a řidiče zkontrolovali. 

"Chybějící dálniční známka byla jen jedním z provinění, kterého se šestatřicetiletý řidič ze středních Čech dopustil. Dalším přestupkem byla více než měsíc propadlá technická prohlídka vozu. Kromě uvedených přestupků řidič nyní čelí také trestnímu stíhání pro podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Těch se měl dopustit tím, že řídil navzdory soudem uloženému zákazu činnosti a provedenými dechovými zkouškami u něho policisté změřili hodnoty 1,83 a 1,69 ‰ alkoholu v dechu. S výsledky dechových zkoušek řidič souhlasil a přiznal vypití čtyř dvanáctistupňových piv a jedné odlivky destilátu před jízdou," popsal kontrolu policejní mluvčí František Kořínek.

V případě, že bude muž ze všech uvedených skutků uznán vinným, hrozí mu pokuta, prodloužení zákazu činnosti, ale také trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Poslat nový komentář