V pátky jezdí řidiči rychle a v pondělí se zbytkovým alkoholem

V pátky jezdí řidiči rychle a v pondělí se zbytkovým alkoholem
ilustrační foto Policie ČR

Jak policisté počátkem roku avizovali, snaží se snížit počet tragických dopravních nehod na silnicích v Olomouckém kraji, a za tímto účelem zvyšují dohled nad bezpečností a plynulostí v silničním provozu.

V pátek 27. ledna se zapojili do letošní druhé celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zaměřené zejména na kontrolu dodržování povolené rychlosti jízdy motorových vozidel. "Při akci jsme zkontrolovali přes 200 vozidel. Zjistili jsme 83 dopravních přestupků a 74 z nich jsme vyřídili na místě. Od řidičů jsme vybrali 56 tisíc korun. Sedmdesát řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost. Pod vlivem alkoholu jsme žádného řidiče nepřistihli, ale pod vlivem jiných návykových látek jsme jednoho hříšníka nachytali," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

V pondělí 30. ledna se v ranních hodinách zaměřili, stejně jako před dvěma týdny na řidiče, zdali neřídí se zbytkovým alkoholem. A skutečně na takové narazili. „Sedm jich řídilo pod vlivem alkoholu a jeden pod vlivem jiné návykové látky. Za čtyři hodiny jsme zkontrolovali přes 400 vozidel a zjistili 28 přestupků. Od dvaceti řidičů jsme na místě vybrali 9 tisíc korun," doplnil mluvčí s tím, že v obdobných dopravně bezpečnostních akcích budou policisté pokračovat i v nadcházejících dnech. (red)

Poslat nový komentář