Šok! Orli selhali na půdě posledního Jindřichova Hradce

Překvapivou porážku utrpěli ve středečním večeru na palubovce jindřichohradeckých Lvů basketbalisté BK Prostějov. Po vydařené první polovině se Orlům přestalo v druhé části hry dařit a domácí nadšeným výkonem vrátili Hanákům sobotní porážku na jeho hřišti.

Prostějovští začali zápas tak, jak se na celek ze špičky tabulky sluší. Před domácími si udržovali mírný náskok a týmovou hrou dotáhli první čtvrtinu zápasu do vítězství 26:24. Ve druhém dějství hosté přidali na obrátkách a mezi čtvrtou a šestou minutou utekli domácím až na devítibodový rozdíl. V závěru se sice Jihočechům podařilo snížit manko na sedm bodů, i tak bylo skóre 54:61 pro Prostějovany do druhé poloviny utkání nadějným příslibem.

Ve druhé části hry však Lvi významně zpřesnili obranu a dovolili svěřencům Zbyňka Cholevy jen 21 bodů, přičemž posledních šest minut nedali Hanáci ani bod. Naopak domácí podali nadšený výkon a těsně před koncem třetí čtvrtiny se poprvé v zápase ujali vedení. Poslední čtvrtina již byla zcela v moci nadšeně bojujících domácích, kteří ji dominovali poměrem 17:4 a celkově vyhráli zápas 97:82.

BK Lions Jindřichův Hradec – BK Prostějov 97:82 (24:26,54:61,80:78)Rozhodčí: Vondráček, Nejezchleb, Remenec

Statistika zápasu:    Nejvíc bodů: Tomanec 28 (10 doskoků, 6F+), Pavlík 21 (trojky 7/3, 5 asistencí, 6 ztrát), Zachrla 17 (7 asistencí, 6F+, 5 zisků), Kramný 14 (9 doskoků), Dygrýn 9 (8 doskoků, 6F+) - Kohout 18 (12 doskoků, 4 zisky), Pandula 16 (10F+, 5 asistencí, 4 ztráty), Slezák 14 (trojky 5/3), Dufault 13, Marko 9. Dvojky: 52/31 - 39/19. Trojky: 16/6 - 30/9. TH: 26/17 - 21/17. Fauly: 22 - 23. Doskoky: 41 (v útoku 14) - 32 (13). Body zpod koše: 50 - 28. Čtvrtiny: 24-26, 30-35, 26-17, 17-4