Bezpečnost by měla pomoct ohlídat kamera, v pořadí již sedmadvacátá

Bezpečnost by měla pomoct ohlídat kamera, v pořadí již sedmadvacátá
ilustrační foto

Městská policie Prostějov v roce 2011 všechny úkoly, které dostala, splnila. Vypovídá o tom Zpráva o činnosti Městské policie Prostějov za rok 2011, kterou má radnice k dispozici. 

Další věcí je ale zajišťování stále větší bezpečnosti občanů v našem městě. „Bude to chtít, abychom měli dostatek podkladů od Policie ČR. Pravdou je, že se nedaří, ale to se asi nedaří nikde, úplně vymýtit například vloupání do domu,“ uvedl starosta Miroslav Pišťák. 

Jedním z bodů programu jednání byla také otázka kamerových systémů. „My požádáme o státní příspěvek na pořízení další kamery, tuším sedmadvacáté, jedná se o lokalitu kolem obchodního domu Kaufland,“ uvedl starosta s tím, že o finančních nákladech spojených s touto problematikou by chtěli jednat s obchodním domem.

Kamerový systém však podle radních zcela nevyřeší bezpečnost ve městě. „Je to pouze jedna z věcí, která pomáhá,“ podotkl Pišťák. V Prostějově se začal kamerový systém budovat v roce 2000 a v současné době funguje na různých místech šestadvacet kamer. Takto hlídaná místa jsou viditelně označena upozorněním.

(pel)

Poslat nový komentář