Celerový detox vyčistí ledviny, ochrání srdce a uleví kloubům

Celerový detox vyčistí ledviny, ochrání srdce a uleví kloubům
Ilustrační foto pixabay.com

Celerová výzva spočívá v tom, že po dobu sedmi dní každé ráno vypijete na lačno šťávu z řapíkatého celeru. Výsledkem má být očista organismu, získání nové energie nebo léčení nemocí. Řapíkatý celer je plný vitamínů, minerálů a dalších látek, které jsou pro naše tělo prospěšné. Obsahuje 18 aminokyselin a vitamíny C, K a draslík. Jeho součástí jsou také prospěšné flavonidy.

Díky svému složení zvyšuje psychickou i fyzickou aktivitu, má dobrý vliv na nervový a kardiovaskulární systém, pomáhá jako dezinfekce při chronických zánětech, léčí trávicí poruchy, má močopudné účinky a snižuje vysoký krevní tlak.

Nať o velikosti 13 cm obsahuje jen 3 kalorie. Je tedy oblíbenou součástí různých jídelníčků na hubnutí. Když se ale celer odšťavňuje, ztrácí vlákninu, která právě způsobuje, že se dříve cítíte sytí.

Pokud chcete dostat z celeru co nejvíce vitamínů, odšťavňování je správná cesta. Dokážete tak vypít šťávu ze dvou celerů bez mrknutí oka. Pokud toužíte spíše po dietě, chroupejte celer v celku.

Pokud se rozhodnete zkusit celerovou výzvu, stačí si každé ráno trochu přivstat a připravit plnou sklenici čerstvé celerové šťávy. Jak na to? Nachystejte si dva řapíkaté celery. Pro naplnění běžné sklenice o objemu 0,3 l bývá jeden celer málo, ale záleží vždy na velikosti konkrétního kusu.

Očistěte ho od vrchní natě i spodní části a pečlivě omyjte. Použijte odšťavňovač nebo vysokootáčkový mixér.  K celeru nemusíte přidávat vodu ani jiné ingredience. Možná budete mít obavu, jak bude takový lektvar chutnat. Ti, kdo výzvu vyzkoušeli, se shodují, že očekávání je horší než realita a že za pár dní si na chuť zvyknete. Pro doslazení můžete ze začátku přidat kousek jablka.

Neexistuje žádná oficiální lékařská studie, která by prokázala léčivé účinky celeru na organismus. Mnoho lidí ale na celerovou šťávu nedá dopustit a pyšní se tím, že jim pomohla vyřešit mnoho zdravotních problémů. Ti, kdo detoxem prošli, často říkají, že mají po pití celerové šťávy více energie. Také zmiňují, že se jim zlepšila pleť, zmizely pigmentové skvrny a zlepšila se lupénka a ekzém.

Pro někoho jiného celerová šťáva znamenala zažívací obtíže, které jim znepříjemnily život. Když se tedy do celerové výzvy pustíte, pozorujte vlastní tělo a naslouchejte mu. Sami nejlépe poznáte, zda vám zelená síla celeru dělá dobře. (red)

Poslat nový komentář