Až moje nemoc mi otevřela oči!

Až moje nemoc mi otevřela oči!
ilustrační foto

Jak se stravovat a jak správně žít? Jak vyzrát na choroby, na něž je klasická medicína krátká? O problematice zdravého životního stylu bude podrobně informovat přednáška, kterou si mohou lidé vyslechnout v pondělí 17. června, od páté hodiny odpolední, v Národním domě. Ochutnávku toho o čem bude řeč, nabídl přednášející lékař Bohuslav Macháň.

Celostní medicíně se věnuji dva roky. Přivedla mě k ní moje nemoc. Nejprve mi nepomohly "klasické" léky a postupy lékařství. Začal jsem pomoc hledat v přírodě. Zjistil jsem, že jsem si o chorobu "koledoval". Zpětně uznávám, že jsem se k sobě choval strašně. Za osmdesát procent nemocí si podle celostní medicíny můžeme sami! Civilizační choroby ohrožují každého, od narození. Člověk se narodí nahý, mokrý a hladový. Pak se věci začnou zhoršovat.

Principy celostní medicíny je nutné aplikovat už při plánování početí dítěte

Přibývá párů, které mají problémy počít dítě. Není to tím, že muži nosí rifle. Již mladí lidé mají intoxikované tělo. Základem  bio regulace je člověk zbavený jedů, detoxikovaný, vyčištěný. Jaterní nezdetoxikovaný odpad plní postupně naše buňky a ty nejsou schopny ho vyloučit. I kdyby na to měly sílu, tak  v krevním oběhu cestují plně naložené transportéry přeplněné odpadními látkami. Další nejsou. Buňky musí čekat, až bude nějaký transportér prázdný. Nedočkají se, protože játra nestíhají čistit krev a vylučovat do žluče. Játra ztrácejí své schopnosti a to je příčina téměř všech nemocí.   

Bez vyčištění organismu to nejde 

V přírodě  se "díky" hnojení, smogu a odpadkům dostává do potravního řetězce hliník, olovo, kadmium, rtuť, ftaláty, hormony, antibiotika, statiny - léky na cholesterol a jiné jedy. Například dioxin. Vzniká i v domácích topeništích lidí topících čímkoliv. Tito "ekologové" neohrožují nás všechny, ale i své děti.

Základní příčina všech nemocí - chronický stres

Překonávat strach je méně děsivé, než s podvědomým strachem stále žít. Celostní medicína se od časů otce zakladatele Feridricha Perlse nezměnila. Naopak, člověk se za těch sto let přestal chovat jako člověk rozumný. Lidstvo změnilo všechno a dostává se na pokraj vyhynutí druhu. Příšerný je chronický stres. Je nezbytné vyhnat z hlavy všechny  negativní myšlenky. Každá negativní emoce nám doživotně poškodí software, náš mozek. Potom ani kvalitní hardware, tedy orgány, nebudou fungovat a ani spolupracovat. Za stres si můžeme sami.

Strava - hrůza

Za posledních šedesát roků lidstvo změnilo na sto procent svou stravu. Na rakovinu umírá dnes třikrát více lidí než v době  Magdaleny Dobromily Retigové. Její strava byla dokonalá a chutná. Obsahovala pětkrát více antioxidantů a přírodních ochranných látek oproti "fastfoodu".

Nárůst nádorových onemocnění nutno zastavit

Šedesát procent lidí umírá na kardiovaskulární choroby, zbytečně. Antistres, správná strava, hodina pohybu denně a budeme my lékaři bez práce. Lidé budou zdraví a šťastní. Bioregulaci jsem studoval od základu. Pokud máme zájem o prevenci a své zdraví, musíme začít s vyčištěním organismu. Trvale mléčné bakterie mohou být i v některých potravinách. Po detoxikační kůře je vhodné doplnit chybějící součásti, minerály, aminokyseliny, bioflafonoidy, vitamíny, nenasycené mastné kyseliny, ergogeny.  Potřebujeme dvě stě miligramů vitamínů, nejlépe z přírody, ale dnes je to  složité. Potřebujeme dva gramy minerálů, snížit spotřebu soli na jednu pětinu průměrné spotřeby, tedy na tři gramy. Stále větší důraz kladu na aminokyseliny. Ty nám chybí. Z vitaminů B to je například kyselina Alfa lipoová, což je univerzální antioxidant.

Před rokem jsem se domníval, že doplňky patří do posiloven 

I lékař se může mýlit, důležité je, že najde cestu, jak pro sebe tak pro ostatní. Vždy jsem byl proti umělým vitamínům. V továrně smíchají "čisté" molekuly a je to. Organismu to okamžitě vyloučí. Tudy cesta nevede. Vždy jsem tvrdil, že stravu nahradit nelze. Na tom trvám nadále. Horší je, kde brát "zdravé" ovoce a zeleninu. Bohužel jsme zahrady zatravnili a nechce se nám nic pěstovat. V supermarketu je to "pěkné a levné". Není a neobsahuje to žádné přírodní ochranné látky. Nechrání nás to před ničím. Pokud to není přímo jedovaté! Nic víc nám neublíží než fungicidy "napajcované" v ovoci, zelenině, ale najdou se tu i dioxiny, těžké kovy, hormony. Aplikují se u spousty potravinářských produktů.

Rozhodující je se rozhodnout a začít

Potom je to brnkačka. Jak se začneme cítit lépe, tak to je úžasné. Jenom jednu radu, volte jednu řadu doplňků a nevybírejte podle ceny. Pokud doplněk neobsahuje známku kvality - GMP/Dobrá výrobní praxe/, tak raději  zůstat u původních návyků. Doplňky doplní to, co chybí, ale musíme se změnit a k tomu rozhodnutí přeji hodně síly! (Bohuslav Macháň)

Ilustrační foto: archiv

Vzhledem k omezeným místům je potřebná registrace. Telefonní číslo 582315157.

Poslat nový komentář