Česká spořitelna "slibuje" 1500 očkovaným. Je to podvod!

Česká spořitelna "slibuje" 1500 očkovaným. Je to podvod!
Foto FB Česká spořitelna

Na sítích narazili bankéři na phishing, tedy snahu online vylákat citlivé údaje, který podvodně lákal na finanční odměnu od „Spořky“. Klienti mají podle podvodné zprávy, jako plně očkovaní, od banky obdržet 1500 korun.

„Nezapomeňte, že žádná banka po vás nikdy nechce vaše přihlašovací údaje do internetového bankovnictví, ani k platební kartě. Proto je nikdy nikomu nesdělujte, a to ani vaší bance nebo bankéři," vzkazuje Česká spořitelna. (ber)

Komentáře

Chci se krátce podělit o to, jak mají klienti Českých bank peníze ve velkých bankách v bezpečí. Není čím se chlubit, ale díky tomuto COVID podvodu přišla manželka o rodinné úspory ve výši 119 tis Kč. Co zde píši, je tedy přímo od zdroje. Domníval jsem se, že budeme mít peníze u České spořitelny v bezpečí. Stalo se to, že manželka přijala podvodnou výzvu, získat 1500 Kč. Hacker, zamaskoval stránku, a manželka tak potvrdila, aby si vyměnil certifikát na autorizaci a už to fičelo. Dnes jsme byli ve Spořitelně, abychom si lépe zabezpečili účet. Chtěli jsme snížit limit na bankovnictví. Bohužel, to nic neřeší, protože kdokoliv má certifikát, tak si limit kdykoliv dokáže navýšit. Chtěli jsme to systémově vypnout, nelze. Chtěli jsme externí čipovou kartu se čtečkou, již nelze. Popadlo mě zoufalství. Máme pro jistotu účty ještě u jiných bank, neb se říká, nedávej peníze do jednoho košíku. A v tu chvíli mě popadlo ještě vetší zoufalství. Společnost Monet+ je dodavatelem zabezpečení jak do ČSAS, tak do Komerční banky a ČSOB. A dorazilo nás, že i Air banky. Jsme tedy v pasti . . . . Myslel jsem, že banky mají peníze chránit a ne je nechat vybírat zločince se jménem Ivan Stepnoy.

Poslat nový komentář