očkování

Čtvrtou dávkou proti Covid 19 očkuje zatím pouze ProMedica

ilustrační foto ProMedica

Společnost ProMedica je v Prostějově zatím jediným pracovištěm, které zajišťuje očkování 4. dávkou proti onemocnění Covid 19. Očkuje se výhradně na základě telefonického objednání.

ProMedica Prostějov sídlí v ulici E. Valenty 19, PV, objednávky přijímá na telefonu 705 125 903.¨„4. dávka je primárně určena občanům starším 60 let a lidem rizikovým pacientům,“ upozorňuje. (red)

Očkovací centrum v Nemocnici Prostějov bude uzavřeno

Ilustrační foto ber

Z důvodů sníženého zájmu o očkování proti covid-19 dochází k uzavření očkovacího centra.

Očkovací centrum v Nemocnici Prostějov se uzavře tento pátek 25. března. „V případě zájmu bude očkování zajištěno po vzájemné domluvě,“ doplnil mluvčí nemocnice Adam Knesl. (red)

Třetí očkování se mnou pořádně zamávalo, říká Prostějovanka

ilustrační foto pixabay

Očkovat se proti COVID 19 či ne? To je otázka, která dlouhodobě vládne nejen českou veřejností. Odpůrci argumentují, mimo jiné, komplikacemi, které nastává u některých jedinců po podání látky. S osobní zkušeností se PvNovinkám svěřila paní Lenka z Prostějova.

„Mám v péči těžce nemocnou osobu, a tak jsem nad očkováním neváhala. První dvě dávky byly bez problémů, po té třetí jsem měla pocit, že mě přejel vlak,“  říká žena. Účinky pocítila několik hodin po podání látky. „Bolest celé levé strany těla, zimnice, strašlivá únava. K tomu se druhý den přidaly problémy s rovnováhou, jak jsem vstala, zatmělo se mi před očima a měla jsem co dělat, abych nešla k zemi,“ popisuje. Problémy podle ní postupně odeznívají, i tak ji ale většina trápí už čtvrtý den.

Kde probíhá očkování dětí od 5 do 11 let

ilustrační foto Olomoucký kraj

Stejně jako v celé České republice, tak i v Olomouckém kraji byla v předvánočním období zahájena vakcinace dětí ve věku 5 až 11 let proti onemocnění covid-19. Pilíř očkování této věkové kategorie obyvatelstva by měly postupně vytvořit ordinace praktických lékařů pro děti a dorost. Všichni dotčení lékaři byli k zahájení vakcinace vyzváni, jejich zapojení do očkovací kampaně však zřejmě bude postupné.

Pro zájemce z řad rodičů a zákonných zástupců uvádíme, že v případě zájmu mohou děti nechat očkovat také v nemocnicích na území kraje. Konkrétně se jedná o Fakultní nemocnici Olomouc, Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šumperk. Očkování dětí v těchto nemocnicích neprobíhá na stávajících očkovacích místech pro dospělé, ale v jiných určených prostorách.

Nové očkovací pracoviště zahájí provoz 10.ledna. V ProMedice

ilustrační foto Promedica

Společnost ProMedica ve spolupráci s nemocnicí Agel Prostějov a Statutárním městem Prostějov zahajuje dne 10. ledna 2022 provoz nového očkovacího pracoviště.

Očkovat bude výhradně třetí posilovací dávku a jen dospělé (od 18 let věku). Na očkování je třeba objednat se telefonicky. Kontaktní údaje: ProMedica Prostějov, E. Valenty 19, PV, objednávky na telefon: 705 125 903. (red)

Česká spořitelna "slibuje" 1500 očkovaným. Je to podvod!

Foto FB Česká spořitelna

Na sítích narazili bankéři na phishing, tedy snahu online vylákat citlivé údaje, který podvodně lákal na finanční odměnu od „Spořky“. Klienti mají podle podvodné zprávy, jako plně očkovaní, od banky obdržet 1500 korun.

„Nezapomeňte, že žádná banka po vás nikdy nechce vaše přihlašovací údaje do internetového bankovnictví, ani k platební kartě. Proto je nikdy nikomu nesdělujte, a to ani vaší bance nebo bankéři," vzkazuje Česká spořitelna. (ber)

Rada Olomouckého kraje vyzývá k očkování

Foto Fakultní nemocnice Olomouc

Rada Olomouckého kraje vydala ve čtvrtek výzvu, která se týká všech obyvatel kraje. Přinášíme její plné znění.

Vážení spoluobčané,

už téměř dva roky se potýkáme s epidemií covid-19 a situace se nevyvíjí vůbec dobře. Je třeba si přiznat, že na negativním vývoji se podílí ne úplně ideální proočkovanost obyvatelstva a také nedodržování základních protiepidemických opatření částí občanů.

VZP osloví neočkované 65+, nabízí příspěvek 500 korun za dokončenou vakcinaci

ilustrační foto

VZP osloví v následujících dnech své klienty starší 65 let, kteří dosud nebyli očkováni. Motivovat je k první dávce vakcíny bude největší zdravotní pojišťovna také poukazem v hodnotě 500 Kč na nákup vitamínů a potravinových doplňků v lékárnách. Informace o benefitu spolu s dopisem začne VZP svým klientům rozesílat v nejbližších dnech. Rozhodla o tom při hlasování per rollam Správní rada VZP ČR.

„Epidemie se nevyvíjí dobře. Nemocnice se začínají plnit, na řadě míst se začíná omezovat plánovaná péče. Jsem přesvědčen, že je naší povinností učinit maximum, abychom ochránili nejzranitelnější skupinu našich klientů, tedy lidí starších 65 let, kteří dosud nebyli očkováni. Proto děkuji správní radě za podporu a velmi rychlou reakci,“ řekl ředitel VZP ČR Zdeněk Kabátek.

Město pomůže s registrací k očkování proti COVID 19. Vybraným skupinám obyvatel

Ilustrační foto pixabay.com

Pomoc je určená pro seniory, zdravotně postižené občany a občany bez potřebného technického vybavení.

„Pokud si očkování proti COVID 19 nemůžete zajistit u svého praktického lékaře nebo Vám s registrací k očkování nepomohou rodinní příslušníci, přátelé, příp. jiné osoby, máte možnost se o pomoc s registrací obrátit na pracovníky Odboru sociálních věcí Magistrátu města Prostějova, a to v pondělí a ve středu od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin, ve čtvrtek od 8 do 12 a od 13 do 16 hodin a v pátek od 8 do 11 hodin. Doporučujeme si termín a čas schůzky dohodnout předem telefonicky,“ vzkazuje odbor sociálních věcí.

V prostějovském okrese se rozběhne testování. Neočkovaných dětí ze základních a středních škol

ilustrační foto pixabay

Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o testování neočkovaných dětí ze středních a základních škol na přítomnost onemocnění covid-19. To proběhne v osmi okresech České republiky, včetně prostějovského, a to 1. a 8. listopadu.

Testovat se budou okresy s nejhorší epidemickou situací v zemi, což by mělo být 165 tisíc žáků. Mimo Prostějova České Budějovice, Ostrava-město, Prachatice, Brno-venkov, Přerov, Opava a Karviná.

Testovat se nebudou muset děti očkované, ty, které v posledním půl roce prodělaly covid nebo budou mít doklad o negativním testu z jiného odběrového místa.

Testy, které poskytlo ministerstvo školství, bude do škol distribuovat příslušný zřizovatel. (ber)