Kde probíhá očkování dětí od 5 do 11 let

Kde probíhá očkování dětí od 5 do 11 let
ilustrační foto Olomoucký kraj

Stejně jako v celé České republice, tak i v Olomouckém kraji byla v předvánočním období zahájena vakcinace dětí ve věku 5 až 11 let proti onemocnění covid-19. Pilíř očkování této věkové kategorie obyvatelstva by měly postupně vytvořit ordinace praktických lékařů pro děti a dorost. Všichni dotčení lékaři byli k zahájení vakcinace vyzváni, jejich zapojení do očkovací kampaně však zřejmě bude postupné.

Pro zájemce z řad rodičů a zákonných zástupců uvádíme, že v případě zájmu mohou děti nechat očkovat také v nemocnicích na území kraje. Konkrétně se jedná o Fakultní nemocnici Olomouc, Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šumperk. Očkování dětí v těchto nemocnicích neprobíhá na stávajících očkovacích místech pro dospělé, ale v jiných určených prostorách.

Registraci dětí k očkování v nemocnicích je nutné provést prostřednictvím centrálního rezervačního systému na adrese https://registrace.mzcr.cz/.

Další informace k této problematice najdou zájemci na webu https://nemocniceprostejov.agel.cz/covid19/ockovani.html. (Zdroj olkraj.cz)

Komentáře

Kdo nechá naočkovat touto šmakuládou vlastní dítě, tak si ho nezaslouží!!!!

Poslat nový komentář