covid-19

FN Olomouc zakázala kvůli covidu návštěvy na lůžkových odděleních

ilustrační foto FN Olomouc

Ve Fakultní nemocnici Olomouc platí od středy dneška plošný zákaz návštěv na lůžkových odděleních. Důvodem je rostoucí vlna covidových onemocnění.

Zákaz návštěv na lůžkových odděleních bude mít několik výjimek. "V individuálních případech zřetele hodných je návštěva povolena se souhlasem ošetřujícího lékaře. Zákaz návštěv se netýká přítomnosti otce u porodu a není omezena hospitalizace doprovázející osoby u dětí hospitalizovaných na dětské klinice. Navštěvující osoba v každém případě nesmí vykazovat známky infekčního onemocnění a po dobu návštěvy je povinna používat respirátor," uvedl mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher. (red)

V Nemocnici Prostějov je s COVID-19 osm pacientů. Jeden z nich na ARO

ilustrační foto nemocnice Prostějov

Na infekčním oddělení Nemocnice Prostějov je v současné době hospitalizováno osm pacientů s covid-19, jeden pacient je ve vážném stavu na ARO.

V nedaleké Nemocnici Přerov pak zdravotníci pečují a dalších sedm osob s covidem, další dva pacienti pak jsou hospitalizováni v Nemocnici Šternberk. "Nemocnice  Jeseník má v péči aktuálně tři covidové pacienty," doplnil mluvčí nemocnic Adam Knesl. (red)

Covidových pacientů v nemocnicích neubývá

Foto Nemocnice Prostějov

Na infekčním oddělení Nemocnice Prostějov je v současné době hospitalizováno 15 pacientů s covid-19.

V nedaleké Nemocnici Přerov pak zdravotníci pečují a dalších 9 osob s covidem, kdy jeden pacient je ve vážném stavu na ARO. Další 3 pacienti pak jsou hospitalizováni v Nemocnici Šternberk. „Nemocnice Jeseník aktuálně nemá v péči covidového pacienta," doplnil v pátek mluvčí nemocnic Adam Knesl.  (ber)

Covidových pacientů opět přibývá

ilustrační foto nemocnice Prostějov

Další vlna onemocnění Covid 19 se nevyhýbá ani Prostějovsku. 

"Nemocnice Prostějov aktuálně hospitalizuje patnáct pacientů s covid-19, kdy třináct je v péči zdravotníků na infekčním oddělení a dvě osoby jsou na jednotce intenzivní péče," sdělil PvNovinkám v úterý odpoledne mluvčí nemocnice Adam Knesl. (ber)

Čtvrtou dávkou proti Covid 19 očkuje zatím pouze ProMedica

ilustrační foto ProMedica

Společnost ProMedica je v Prostějově zatím jediným pracovištěm, které zajišťuje očkování 4. dávkou proti onemocnění Covid 19. Očkuje se výhradně na základě telefonického objednání.

ProMedica Prostějov sídlí v ulici E. Valenty 19, PV, objednávky přijímá na telefonu 705 125 903.¨„4. dávka je primárně určena občanům starším 60 let a lidem rizikovým pacientům,“ upozorňuje. (red)

Počet covidových pacientů v nemocnicích opět stoupá

ilustrační foto pixabay

Počet hospitalizovaných pacientů s covid-19 v Nemocnicích Středomoravské nemocniční uplynulém týdnu mírně vzrostl, aktuálně leží v Prostějově, Přerově a ve Šternberku dohromady čtyřicet nemocných.

"Nemocnice Prostějov hospitalizuje jednavacet pacientů s koronavirem, ani jeden z nich nevyžaduje intenzivní péči," uvedl mluvčí SMN Adam Knesl. 

V nedaleké Nemocnici  Přerov zdravotníci pečují o dvanáct pacientů s covidem, kdy jeden je ve vážném stavu na umělé plicní ventilaci. Dalších sedm nemocných pak leží v Nemocnici Šternberk.

V pondělí odložíme respirátory. Povinné budou v MHD a ve zdravotnických a sociálních službách

ilustrační foto ber

Vláda České republiky opět rozvolnila kovidová opatření. Od 14. března skončí povinnost nosit respirátory ve vnitřních prostorech, zůstanou jen v MHD a ve zdravotnických a sociálních službách.

Od pondělí bude dál povinné nosit respirátor v hromadné dopravě, jako jsou vlaky, MHD, autobusy a taxislužby, nutné budou také v kabinách lanovek.

„Ze zařízení sociálních služeb se budou dál nosit v domovech pro seniory, domovech pro osoby se zdravotním postižením, domovech se zvláštním režimem určených pro osoby s demencemi a v týdenních stacionářích nebo dalších odlehčujících sociálních službách v pobytové formě,“ uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek s tím, že vláda postupuje podle doporučení odborníků. (ber) 

V prostějovské nemocnici leží 38 pacientů s covid-19

ilustrační foto nemocnice Prostějov

Nemocnice Prostějov hospitalizuje 38 pacientů s onemocněním covid-19, kdy pět jich je ve vážném stavu, z toho tři na umělé plicní ventilaci. Příjmy covidových pacientů jsou v aktuálních dnech v řádech jednotek, tudíž mohlo dojít v prostějovské nemocnici k transformaci interny z covidového oddělení na necovidové.

„Situace se zklidňuje,” konstatuje dobré zprávy Jiří Ševčík, předseda představenstva Středomoravské nemocniční a informuje a aktuálních číslech: „Před týdnem 20. prosince jsme měli v nemocnicích SMN dohromady 95 pacientů, dnes je to 72. V intenzivní péči jsme měli minulé pondělí patnáct covidových pacientů, v současné době sedm.”

Počty nakažených COVID 19 klesají. V nemocnici jich leží 63

ilustrační foto pixabay

V posledních dnech hlásí kraje napříč Českou republikou snižující se počet lidí s nákazou COVID 19. Je ale stále mnoho těch, kdo jsou s nemocí hospitalizovaní.

"Nemocnice Prostějov aktuálně hospitalizuje 63 pacientů s onemocněním covid-19. Z toho osm nemocných je ve vážném stavu na umělé plicní ventilaci," sdělil v pondělí PvNovinkám mluvčí nemocnice Adam Knesl. (ber)

VZP osloví neočkované 65+, nabízí příspěvek 500 korun za dokončenou vakcinaci

ilustrační foto

VZP osloví v následujících dnech své klienty starší 65 let, kteří dosud nebyli očkováni. Motivovat je k první dávce vakcíny bude největší zdravotní pojišťovna také poukazem v hodnotě 500 Kč na nákup vitamínů a potravinových doplňků v lékárnách. Informace o benefitu spolu s dopisem začne VZP svým klientům rozesílat v nejbližších dnech. Rozhodla o tom při hlasování per rollam Správní rada VZP ČR.

„Epidemie se nevyvíjí dobře. Nemocnice se začínají plnit, na řadě míst se začíná omezovat plánovaná péče. Jsem přesvědčen, že je naší povinností učinit maximum, abychom ochránili nejzranitelnější skupinu našich klientů, tedy lidí starších 65 let, kteří dosud nebyli očkováni. Proto děkuji správní radě za podporu a velmi rychlou reakci,“ řekl ředitel VZP ČR Zdeněk Kabátek.