počet pacientů

Covidových pacientů v nemocnicích neubývá

Foto Nemocnice Prostějov

Na infekčním oddělení Nemocnice Prostějov je v současné době hospitalizováno 15 pacientů s covid-19.

V nedaleké Nemocnici Přerov pak zdravotníci pečují a dalších 9 osob s covidem, kdy jeden pacient je ve vážném stavu na ARO. Další 3 pacienti pak jsou hospitalizováni v Nemocnici Šternberk. „Nemocnice Jeseník aktuálně nemá v péči covidového pacienta," doplnil v pátek mluvčí nemocnic Adam Knesl.  (ber)

Nemocnice Prostějov: 82 pacientů a žádost o nutnou pomoc zdravotníků

ilustrační foto Nemocnice Prostějov

Prostějovská nemocnice patří v současné době z pohledu péče o covidové pacienty mezi nejvytíženější v zemi. V současné době se zde zdravotníci starají o 82 nemocných, a lze očekávat, že nápor nemocných bude v dalších dnech a týdnech sílit. Vedení prostějovské nemocnice se proto obrací na ambulantní zdravotníky s výzvou, zda mohou svým kolegům v nemocnici pomoci. Nemocnice zároveň žádá občany, aby do nemocnice chodili jen v nejnutnějších případech a pokud je to možné, aby cestu odložili.

Aktuálně Nemocnice Prostějov hospitalizuje 82 covidových pacientů, kdy 10 je ve vážném stavu, z toho 8 pacientů vyžaduje podporu umělé plicní ventilace. „Současná situace je napjatá,” potvrzuje Jiří Ševčík, předseda představenstva Středomoravské nemocniční a jedním dechem pokračuje: „Jsme na hraně kapacity lůžek intenzivní péče a vzhledem k nepříliš optimistickému epidemickému vývoji nelze vyloučit, že se brzy zaplní.