Charita dostane nové auto

Charita dostane nové auto
ilustrační foto Kompakt

 

Už druhý sociální automobil předá 30. září agentura Kompakt Charitě Prostějov. Ten první organizaci předala již v roce 2009.

 

 

"Sociální automobil je naším nejprestižnějším projektem, který je postaven na zcela jednoduché, ale podstatou velice závažné myšlence. Za spoluúčasti firem a společností se snažíme o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí," uvedl ředitel agentury Miroslav Káninský.

Od roku 1997, kdy Kompakt projekt zahájil, se podařilo za pomoci firem a společností předat 338 „sociálních automobilů“ různým ústavům a zařízením, jenž pečují o mentálně či tělesně postižené. Vzhledem ke zkušenostem ze zahraničí šlo o vozy Ford Tranzit, Renault Kangoo a Citroën Berlingo.

V prostějovském regionu tak jde už o čtvrtý vůz, který agentura předá. " V roce 2011 jsme předávali Renault Kangoo občanskému sdružení Podané ruce Prostějov, v roce 2009 Charitě Prostějov a v roce 2007 obecně prospěšné společnosti – SŠ, ZŠ a MŠ Jistota Prostějov," dodal Káninský. (ber)

 

Poslat nový komentář