Za církevní základní školu bojuje petice rodičů!

Za církevní základní školu bojuje petice rodičů!
ilustrační foto

Cyrilometodějské gymnázium a mateřská škola stále neúnavně usilují o zřízení základní školy ve městě. Ministerstvo školství akreditaci schválilo, magistrát ale se zřízením nesouhlasil. Rodiče tedy sepsali petici, kterou podepsalo na sedm stovek lidí. Jak magistrát zareaguje?

Zájem rodičů o církevní vzdělání dětí není, jak se ukazuje, zanedbatelný. Dosavadní odstup města chtějí změnit a zaslali na magistrát podepsanou petici, která o "základku" bojuje.

„Mrzí nás, že rada města svým únorovým usnesením znemožnila vznik církevní základní školy. Žádáme o revizi tohoto usnesení a podporu jejího založení,“ dočteme se v petici. Podle ředitele gymnázia Jaroslava Fidrmuce by vznik školy nebyl spojen s žádnými finančními výdaji města.

„Vznik církevní základní školy nezatíží městský rozpočet, vše bude plně financovat ministerstvo školství.“ Olomoucké arcibiskupství se záměru nevzdává a bude, podle slov Zdislavy Vyvozilové z Centra pro školy, bojovat dál.

„Zařízení by mohlo vzniknout v uvolněných prostorách bývalé městské školy v Komenského ulici. Naše děti tam stále dochází do tělocvičny a tak se to doslova samo nabízí. Nikdo jiný, kromě nás, o budovu zájem nemá. Budeme o věc dál usilovat a nevzdáme se!“ Jestli se nakonec podaří rodičům peticí změnit náhled města na tuto problematiku, zatím není jasné. Podle slov náměstkyně Ivany Hemerkové, která má tuto oblast ve své gesci, přípis s rodičovským apelem na podatelnu magistrátu zatím nedorazil.

„Ověřila jsem si, jestli je už na radnici. Jak se ale ukazuje, doposud nám nic nepřišlo. Vím o tom jen z médií.“ O zamítavém postoji magistrátu jsme již informovali. Panuje obava, že souhlasné stanovisko ke zřízení církevní školy by městu způsobilo komplikace.

„Investovali jsme do městských škol nemalé finance, máme dobře promyšlenou svou vlastní koncepci a strukturu základního školství a povolením další školy, by se nám snížily počty dětí,“ řekla před nedávnem Hemerková, která dnes dodala, že jakmile petice na radnici dorazí, bude se jí zabývat jak porada vedení města tak i radní. Dodejme, že v Prostějově už působí církevní mateřská škola a gymnázium. Doplněním o základní školu by tak mohl vzniknout ucelený systém církevního vzdělávání od předškolního věku až po maturitu. (kaa)

Ilustrační foto: archiv

Poslat nový komentář