rodiče

Za církevní základní školu bojuje petice rodičů!

ilustrační foto

Cyrilometodějské gymnázium a mateřská škola stále neúnavně usilují o zřízení základní školy ve městě. Ministerstvo školství akreditaci schválilo, magistrát ale se zřízením nesouhlasil. Rodiče tedy sepsali petici, kterou podepsalo na sedm stovek lidí. Jak magistrát zareaguje?

Zájem rodičů o církevní vzdělání dětí není, jak se ukazuje, zanedbatelný. Dosavadní odstup města chtějí změnit a zaslali na magistrát podepsanou petici, která o "základku" bojuje.

„Mrzí nás, že rada města svým únorovým usnesením znemožnila vznik církevní základní školy. Žádáme o revizi tohoto usnesení a podporu jejího založení,“ dočteme se v petici. Podle ředitele gymnázia Jaroslava Fidrmuce by vznik školy nebyl spojen s žádnými finančními výdaji města.

Na poště si připlatíme!

ilustrační foto

Česká pošta bude od 1. srpna, po pěti letech, měnit ceny některých svých služeb. Půjde o základní listovní služby, poštovní poukázky typu A a mezinárodní poštovní zásilky. Nově pro své klienty připravila Zákaznickou kartu, která má znamenat výraznou úsporu.

Česká pošta od srpna zvýší některé ceny. Navýšení přichází po pěti letech.  Pošta představí také svou novinku, takzvanou Zákaznickou kartu. S tou prý klienti naopak ušetří.

„Například u obyčejného psaní cena vzroste o tři koruny. Stejně tak tomu bude i u doporučeného psaní. U cenného psaní je nárůst dvě koruny. Za poštovní poukázku typu A pak zákazníci nově zaplatí o čtyři koruny více. Ročně tak průměrná domácnost vydá za poštovní služby navíc přibližně padesát korun,“ informovala mluvčí České pošty Marta Selicharová a hned nabídla řešení v podobě Zákaznické karty.