Příběhy klokánkových dětí. Nevlastní sourozenci nám plivali do jídla, teta se strýcem nám oholili hlavy, říká Alenka

Příběhy klokánkových dětí. Nevlastní sourozenci nám plivali do jídla, teta se strýcem nám oholili hlavy, říká Alenka
Ilustrační foto pixabay.com

Celkem sedm dětí bylo přijato do Klokánku na žádost jejich tety. Ta se o ně starala společně se svými šesti dětmi, protože jejich rodiče skončili ve vězení. Jenže rodina dostala výpověď z bytu a najít najednou bydlení pro patnáct osob nebylo snadné. Proto nevlastní děti umístila teta do Klokánku a slíbila jim, že se pro ně vrátí. Po čase se ale ukázalo, že to je přesně to, čeho se sourozenci bojí. Nejstarší Alenka klokánčím tetám vysvětlila proč.

Na první pohled bylo jasné, že něco není v pořádku. Všech sedm dětí totiž do Klokánku přišlo s dohola ostříhanou hlavou. Prý měly vši a strýc je proto zbavil vlasů. To nesla nejhůř právě Alenka, která měla předtím vlasy do půl pasu. Postupně vyšlo najevo, že se dětem u tety se strýcem vlastně vůbec nelíbilo. Musely uklízet po nevlastních sourozencích, pomáhat s domácími pracemi. Často jim také nevlastní rodiče napsali omluvenku, aby nešly do školy a staraly se místo toho o domácnost.

Teta se strýcem na ně navíc podle vyprávění dost křičeli. Nevlastní sourozenci jim plivali do jídla a nikdy je mezi sebe tak úplně nepřijali.

 Proto začal Klokánek přemýšlet, co s dětmi bude dál. Potom, čím si prošly, na sebe měly děti silné citové vazby. Jenomže neexistovala možnost, aby se našla pěstounská rodina pro tolik dětí. A i s dětskými domovy to zpočátku vypadalo beznadějně. Nakonec se ale našel jeden rodinný, kam se dostalo všech sedm sourozenců společně. Navíc shodou okolností jen kousek od města, kde byli jejich rodiče ve věznici. Ve spolupráci s dětským domovem je mohly děti dokonce navštívit.

Teta se strýcem se už od té doby neozvali, děti do domova nepřijeli navštívit a ani neusilovali o to, že by si je vzali zpět do péče, jak jim na začátku slíbili.

Ukázalo se, že si děti mnohem raději počkají na vlastní rodiče v dětském domově, než by se vrátili k příbuzným. (red)

Poslat nový komentář