Zebra se za Tebe nerozhlédne, vzkazují dětem policisté!

Zebra se za Tebe nerozhlédne, vzkazují dětem policisté!
Foto Policie ČR

V souvislosti se začátkem nového školního roku probíhá celý tento týden napříč krajem další kolo celorepublikové dopravně preventivní akce připravované Policejním prezidiem ČR s názvem „Zebra se za Tebe nerozhlédne“. Zaměřená je již tradičně především na nezletilé chodce, na kontrolu dodržování pravidel při přecházení pozemních komunikací i na dodržování obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Jednotlivá stanoviště byla i tentokrát záměrně vytipována u přechodů pro chodce v blízkosti školských zařízení, kde lze předpokládat zvýšený pohyb školou povinných dětí. Policisté si při provádění preventivní činnosti s našimi nejmenšími při jejich cestě do školy i ze školy opakují pravidla pro bezpečné přecházení silnice. A školáci neodcházejí s prázdnou. Všichni, které jsme oslovili, od nás za odměnu obdrželi drobné dárky v podobě propagačních a preventivních předmětů.

„Upozorňujeme rovněž řidiče, aby byli obezřetní a dbali obzvláště v těchto dnech zvýšené opatrnosti právě při projíždění okolo školských zařízení. Děti mohou být po prázdninách roztěkané a neukázněné a hrozí nebezpečí, že by mohly neuváženě vstoupit do vozovky. Proto je za volantem dobré takovou situaci předvídat a rozhodně nepodceňovat,“ doplnila policejní preventistka Lenka Vanková. (red)

Poslat nový komentář