Tip na víkend. Dobývání hradu Sovince

Tip na víkend. Dobývání hradu Sovince
Foto Sovinec.cz

O víkendu 25. a 26. července se na hradě Sovinci uskuteční akce Dobývání Sovince, aneb Sovinec v temné době války třicetileté. Tato akce je první, která se kdy ve zdech hradu pořádala a letos se jedná už o jubilejní XXV. ročník.

„Opět jsme tedy sáhli po těch nejlepších a nejoblíbenějších skupinách mušketýrů a šermířů, tedy z období třicetileté války,“ říká Petr Šenkyřík. Z ochozů pátého nádvoří hradu mohou diváci sledovat úchvatná vystoupení šermířů a divadelníků, jmenovitě Divadla bez střechy s legendární komedií Proklaté dědictví, elitního mušketýrského regimentu Corporal a jejich ukázky taktiky a výzbroje, šermířské a divadelní společnosti Grál s jejich Turnajíčkem, či skupinu historického šermu Bengare. Se šermířskými pohádkami taktéž vystoupí skupina šermu Allegros a s pohádkami loutkovými divadélko Kašpárkův svět. Po oba dva dny proběhne v 13 hodin inscenovaná bitva o hrad. Samozřejmostí je taktéž oblíbený sokolnický dvorec, kde si mohou návštěvníci dravce vyfotit nebo si ho nechat přiletět i na ruku.

O žaludky návštěvníků se postarají občerstvení s různými pochutinami a pro šikovné ručičky je opět možnost si vyzkoušet umění kovářské nebo i hrnčířské.

Jak v sobotu, tak i v neděli bude hrad přístupný návštěvníkům od 9 do 18 hodin a každou půlhodinu mohou návštěvníci projít interiéry hradu s průvodcem.

A vy čtěte pozorně, máme soutěž o rodinné vstupné! (ber)

Poslat nový komentář