Řidiči nerespektují nebo neznají značení parkoviště s parkovacím kotoučem, stěžují si strážníci

Řidiči nerespektují nebo neznají značení parkoviště s parkovacím kotoučem, stěžují si strážníci
Foto Městská policie Prostějov
Další fotky: 
Řidiči nerespektují nebo neznají značení parkoviště s parkovacím kotoučem, stěžují si strážníci

Zvláště na ulici Mathonova u nemocnice strážníci řeší denně okolo 10 řidičů, kteří nedodržují dopravní značení a tím pádem se dopouštějí dopravního přestupku.

„Sledujte prosím při příjezdu na parkoviště dopravní značení, a hlavně dodatkovou tabulku, která informuje o tom, jak dlouho na místě můžete parkovat. Na parkovišti u nemocnice se jedná o 3 hodiny," říká komisařka Tereza Greplová. Dopravní značka „Parkoviště s parkovacím kotoučem“ (č. IP 13 b) označuje parkoviště, na kterém řidič musí při začátku stání umístit kotouč viditelně ve vozidle a nastavit na něm dobu začátku stání, kterou nesmí až do odjezdu měnit. Na dodatkové tabulce je pak vyznačena doba, po kterou je tam bezplatné parkování umožněno. Řidiči se s touto dopravní značkou mohou v Prostějově setkat na více místech, např. v ulicích: Plumlovská, Školní, Poděbradovo nám., Floriánské nám., Vodní, Komenského a Demelova. Parkovací kotouč se běžně používá ve všech okresních a krajských městech. V současné době ho využívají při parkování i v řadě menších měst a obcí. 

„Z toho důvodu doporučujeme mít ve vozidle parkovací kotouč (parkovací hodiny). Jedná se o plastovou nebo papírovou kartičku, kterou lze pořídit již za dvacet až třicet korun. Jednoduše se na ní vyznačí doba příjezdu. Provizorně postačí zanechat i viditelně odložený papír s ručně napsaným časem (například: "Příjezd 9:30 hod."). Kdo nerespektuje dopravní značku „Parkoviště s parkovacím kotoučem“, dopouští se přestupku a strážníci takovému řidiči mohou uložit pokutu příkazem na místě až 1500 Kč," dodala Greplová. (red)

Poslat nový komentář