Kraj přijímá žádosti o dotace. Nově pomůže s řešením dluhů nebo filmařinou

Kraj přijímá žádosti o dotace. Nově pomůže s řešením dluhů nebo filmařinou
Foto Olomoucký kraj

Lednový měsíc vždy patří dotacím. Pravidelně se totiž otevírá většina dotačních programů a titulů, ve kterých mohou lidé, firmy, spolky, obce či města žádat o podporu. Pro letošní rok připravilo hejtmanství dotace v celkem patnácti oblastech a také několik důležitých novinek.

Kraj podpoří oblast sportu, kultury, sociálních věcí, dopravy, životního prostředí, strategického rozvoje, školství, zdravotnictví či cestovního ruchu. Konkrétně mohou žadatelé peníze využít například na přechody pro chodce, dopravní hřiště, turistická informační centra, sportovní činnost nebo na územní plánovací dokumentaci.

„Na dotace letos kraj vyčlenil ze svého rozpočtu celkem 553 miliónů korun, z toho 128 miliónů korun patří individuálním dotacím. Nejvyšší částka je vyčleněna pro oblast sportu, celkem 125 miliónů korun,“ dodal hejtman Josef Suchánek.

Některé dotační programy se letos otevírají nově. Jedná se například o program na podporu dluhového poradenství, podporu infrastruktury sociálních služeb nebo rozvoj kinematografie. Téměř veškeré dotační programy spouští sběr žádostí během ledna. Některé z nich byly vyhlášeny již koncem předchozího roku a některé se otevřou v průběhu letošního roku, například podpora paliativní péče či aktivit v oblasti životního prostředí.

Veškeré podrobnosti, včetně spuštění žádostí u jednotlivých dotačních titulů, jejich podmínek a pravidel, naleznete na webu olkraj.cz v sekci Krajské dotace 2024 na hlavní straně, dále po rozkliknutí sekce Aktuální dotační programy. (Zdroj Olkraj.cz)

Poslat nový komentář