Motoristé pozor! Oprava křižovatky E. Valenty a Olomoucké vypukne 1. října!

Motoristé pozor! Oprava křižovatky E. Valenty a Olomoucké vypukne 1. října!
ilustrační foto MMP

Výstavba křižovatky ulic E. Valenty a Olomoucká vypukne 1. října. Přinese mimo jiné problémy motoristům, průjezdný totiž bude jen jeden jízdní pruh. 

„Jde o rekonstrukci stávající křižovatky ulic Olomoucká a E. Valenty včetně přeložení autobusové zastávky, opravy části komunikace E. Valenty a instalace světelné signalizace v koordinaci s železničním přejezdem na ulici Olomoucká,“ vysvětlil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer již letos v květnu. „Rádi bychom, aby se stavba realizovala co nejrychleji. Víme, že pro motoristy je tato křižovatka velmi problematická, připojovací pruhy by ji, stejně jako semafory, měly zprůjezdnit,“ dodala primátorka Alena Rašková.

Podle projektanta si nová křižovatka vyžádá náklady ve výši 7,6 milionu korun. Město Prostějov bude stavbu realizovat v koordinaci s Olomouckým krajem, přispěje na ni sumou 5,4 milionu korun. Podle primátorky se motoristé nemusejí obávat, že by jedna z hlavních tepen města byla uzavřena. „Vždy bude průjezdný alespoň jeden pruh,“ upozornila Rašková. (ber)

Poslat nový komentář