Špatně seřízené semafory na křižovatce Vápenice-Olomoucká budou nově seřízeny!

Špatně seřízené semafory na křižovatce Vápenice-Olomoucká budou nově seřízeny!
ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Jak PvNovinky koncem června informovaly, podnětem řidičů, kteří si stěžovali na špatně seřízené semafory na křižovatce ulic Olomoucká – Vápenice, se zabýval vedoucí odboru dopravy Magistrátu města Prostějova Miroslav Nakládal. Celou záležitost předal správci semaforů k prověření. Řidiči měli pravdu, bude se znovu seřizovat.

„V praxi dochází k tomu, že vozidla jedoucí z Olomoucké ulice rovně projíždějí v době, kdy je již volno z ulice Vápenice. Je otázkou, zda je to špatným seřízením semaforů, čemuž osobně nevěřím, nebo neukázněností řidičů, kteří interval žlutého světla využívají až do poslední chvíle i projíždějí případně i na červenou,“ sdělil redakci tehdy Miroslav Nakládal, podle kterého projet křižovatku na žlutou může řidič pouze v případě, že by vozidlo nemohl bezpečně zastavit.
Záležitost byla předána správci semaforů, firmě ASA, k prověření. „ASA nechala situaci posoudit, bylo zjištěno, že semafory skutečně nejsou dobře synchronizovány. Nápravu už odsouhlasil dopravní inspektorát PČR Prostějov, takže bude realizována v nejbližší době,“ sdělil dnes PvNovinkám Miroslav Nakládal. Seřízení přijde na 10 tisíc korun. (ber)

Komentáře

no konečně je to tam o rypák na červenou tam jezdí i autobusy

Poslat nový komentář