Ekologové připravili oslavy Dne Země

Pro děti je již tradičně připravena řada soutěží za sladkou odměnu.
Pro děti je již tradičně připravena řada soutěží za sladkou odměnu.

V sobotu 21. dubna od 8 do 13 hodin připomenou ochránci přírody na prostějovském náměstí svátek Den Země. Členové Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) regionálního sdružení IRIS Prostějov připravili bohatý program pro děti i dospělé, nebude chybět ekojarmark, ochutnávky zdravých potravin, soutěže pro děti a řada vystoupení pro poučení i zábavu.

Oslavy mezinárodního svátku Den Země se konají každoročně v rámci projektu Zdravé město Prostějov. Den Země má své pevné datum, a tím je 22. duben. Tento svátek získal svou tradici při oslavách jarní rovnodennosti a příchodu jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. 

Scénář oslav před prostějovskou radnicí připravili i letos ochránci z Ekocentra Iris. Nebude chybět ekojarmark s výrobky ze dřeva, keramiky, proutí či kovu, na stáncích nabídnou výrobci produkty z přírodních materiálů nebo ekologicky šetrné prostředky a biopotraviny s ochutnávkou.  

„Pro děti jsme připravili jako každý rok různé aktivity, připojit se mohou i dospělí. Kromě tradičního kvízu je určitě zaujmou kůzlata z farmy Rozinka, opeření dravci, obojživelníci a je připravena i pohádka,“ vyjmenovala část nabídky Petra Orálková z ČSOP. Pro dobrou náladu zahraje pražská skupina 9. patro.     

(jap)

Sobota, Duben 21, 2012 - 08:00

Poslat nový komentář