Tenis a fotbal v Žešově - bez finanční podpory magistrátu

Tenis a fotbal v Žešově  - bez finanční podpory magistrátu
ilustrační foto

Nemáme finance na údržbu sportovních ploch, zní z tenisového a fotbalového klubu v Žešově. Sportovci se proto obrátili na vedení města s žádostí o poskytnutí peněz z veřejné finanční podpory - a neuspěli.

„Podívejte se na ty děravé ploty. Nemáme na to, abychom po každém nájezdu zlodějů prováděli opravy. Nedávno nás opět vykradli a oplocení poničili. Finance se tenčí a není daleko doba, kdy už nebudou. Magistrát jsme žádali o dvacet sedm tisíc korun, což by hodně pomohlo,“ řekl smutně předseda tenisového klubu Vlastimil Janeček, který o neúspěchu žádosti ví zatím jen z doslechu. Podobně neradostně reagoval i Daniel Bosák, z místního fotbalového klubu, který město žádal o padesát čtyři tisíc.

„Nemáme radost, budeme muset přehodnotit investice, které jsme letos plánovali. Na nákup ochranné sítě nebo zpevnění ujíždějícího břehu asi zapomeneme,“ nastínil Bosák.

Důvod, proč musí sportovci peníze oželet, vysvětluje vedení radnice tím, že kluby mají obě hřiště zdarma ve výpůjčce a o jejich stav se tedy musí postarat.

„Obě žádosti jsme projednali v Komisi pro mládež a tělovýchovu a nedoporučili radním na podporu kývnout. Fotbalisté a tenisté využívají hřiště zcela zdarma a zavázali se o plochy pečovat. Není tedy potřeba poskytovat další podporu,“ nastínil předseda komise Pavel Smetana.

Žešovští sportovci se ale obávají, že pokud se k nim magistrát otočí zády, mohlo by to na jejich existenci mít drtivý dopad. (kaa)

Ilustrační foto: archiv  

 

 

Poslat nový komentář