Ráno narazila dodávka do vlaku!

Ráno narazila dodávka do vlaku!
Foto Policie ČR Prostějov
Další fotky: 
Ráno narazila dodávka do vlaku!

Dnes, 7. prosince 2011 v 06:16 hodin řídil devětatřicetiletý řidič z Olomouce vozidlo Ford Tranzit po komunikaci ve směru od obce Smržice ke křižovatce na obce Prostějov - Kostelec na Hané - Mostkovice. Před nechráněným železničním přejezdem, který se nachází v těsné blízkosti uvedené křižovatky, přehlédl přijíždějící jednovozový osobní vlak, jedoucí ve směru od Kostelce na Hané na Prostějov. Řidič vjel na tento přejezd, kdy narazil přední částí vozidla Ford Tranzit do levé boční části projíždějícího osobního vlaku. 

Při střetu vznikla hmotná škoda na vozidle Ford Tranzit a vozidle osobního nákladního vlaku, na železničním svršku hmotná škoda nevznikla. Ke zranění řidiče, strojvedoucího, ani deseti cetsujících ve vlaku nedošlo. 

"Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Dechová zkouška na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu byla provedena přístrojem Dräger u řidiče i strojvedoucího s negativním výsledkem," sdělila Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR Prostějov.

Na místě zasahovali také hasiči Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, kteří provedli likvidaci úniku provozních kapalin z vozidla Ford Tranzit. Na místě byli dále přítomni pracovníci Nehodové pohotovosti provozního obvodu Olomouc SŽDC. Výluka na železniční trati Kostelec na Hané - Prostějov byla v době od 06.16 do 08.00 hodin. Věc dále šetří Dopravní inspektorát Policie ČR Prostějov. Způsobená škoda činí šedesát tisíc korun

(red)

Místo zločinu: 
Javascript is required to view this map.

Poslat nový komentář