Do Kravařky spadla hlava
Jen shoda okolností zabránila v pátek odpoledne velké tragédii. Z domu, který stojí na rohu Kravařovy ulice a hlavního prostějovského náměstí, spadla hlava sochy, nacházející se u střechy objektu. Naštěstí nikoho a nic nezasáhla. Událost PvNovinkám potvrdil ředitel MP Prostějov Libor Šebestík.
Strážnici byli k události přivoláni krátce po patnácté hodině. „Vyslaná autohlídka zjistila, že na budově je socha, ze které pravděpodobně upadla hlava, která se na zemi rozbila. Suť byla asi na 30 metrech čtverečných,“ uvedl Šebestík s tím, že ke zranění osob nedošlo.
Hlídka vymezila prostor za pomoci mobilních zábrana a vymezovací pásky a hlídala ho proti vstupu nepovolaným osobám. Strážníci rovněž kontaktovali zástupce majitele objektu k prověření situace a zajistili úklid.
Dům byl postaven v letech 1911-2 jako Živnostenská banka. Majitelem objektu je město Prostějov.
Na vyjádření magistrátu k celé situaci čekáme. (ber)


Poslat nový komentář