Senioři budou mít vlastní hřiště

Senioři budou mít vlastní hřiště

Na základě petice od občanů se město rozhodlo pro rekonstrukci a výstavbu nových hřišť. Ta ale nebudou sloužit jen dětem. Jedním z plánovaných projektů je totiž moderní hřiště pro seniory na sídlišti Svobody. Starosta Pišťák by zde však mnohem raději viděl normální plochu pro děti.

Petice se zaměřila na rekonstrukci a výstavbu dětských hřišť na Tylově a Dobrovského ulici. "Vzali jsme názory občanů na vědomí a tyto lokality momentálně prověřujeme, zda nestačí jen něco opravit. Co se týká hřiště pro seniory, osobně bych dal raději přednost klasickému dětskému hřišti. Proti seniorům nic nemám, sám jsem jedním z nich, ale myslím, že by se prostory daly využít lépe," konstatuje starosta Miroslav Pišťák.

S tím však nesouhlasí místostarostka Ivana Hemerková, která má s podobnými projekty své zkušenosti. "Byla jsem se podívat na hřiště pro seniory v jiných městech a mimo jiné i v Brně. Vzala jsem sebou svou maminku, které jinak sport nic neříká a skvěle se tam protáhla. Také bych upřednostňovala název posilovna v přírodě, protože nikdo netvrdí, že instalované prvky nemohou využít starší děti a mladí lidé společně s dospělými. Věřím tomu, že si to všichni vyzkouší a zjistí, že si skvěle protáhnou a zpevní celé tělo," uzavřela Hemerková, která ještě dodala, že představa seniorského hřiště jako plochy se sedícími důchodci je velmi mylná. Své o prosilovně v přírodě ví i místostarosta Zdeněk Fišer, který hřiště navštívil se svým vnukem. "Musím říct, že se mi to líbilo, mám jen několik drobných připomínek. Zatím jsou instalované dva prvky, jedním z nich je posilovací kolo, do kterého děti naházely písek, takže už s ním nehne nikdo, proto budou nutné ještě nejaké úpravy," uzavírá Fišer.

(haž)

Poslat nový komentář