První dny vánoční sbírky pro Světlušku v prodejnách Kaufland hlásí rekord

První dny vánoční sbírky pro Světlušku v prodejnách Kaufland hlásí rekord
Foto svetluska.net

Tradiční vánoční sbírka v prodejnách Kaufland s názvem Rozsviťte s námi Vánoce nevidomým je ve své polovině a opět to vypadá na překonání předchozího roku. Aktuálně je vybráno již přes 7 miliónů korun. Zákazníci mohou přispívat až do neděle 6. prosince, a to nákupem archů se jmenovkami na dárky v hodnotě 30 Kč. Kaufland navíc přidá dalších 10 Kč za každý prodaný arch.

 

„Velmi děkujeme našim zákazníkům, kteří se i v této nelehké době rozhodli přispět. Jsme hrdí také na naše zaměstnance, kteří sbírkou opravdu žijí,“ říká Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

V loňském roce se společnost Kaufland spojila se Světluškou, projektem Nadačního fondu Českého rozhlasu, a výtěžky vánočních sbírek tak půjdou zrakově postiženým po celé České republice. Vloni se vybralo rekordních 9 070 500 Kč, které Kaufland dorovnal na rovných 10 miliónů. Pod Světluškou vznikl speciální Fond Kaufland, který tyto finanční prostředky během celého roku rozděluje v rámci otevřených grantových řízení.

Podporu mohou získat jednotlivci s těžkým zrakovým postižením a organizace pomáhající lidem se zrakovým nebo kombinovaným zrakovým postižením z celé České republiky. O udělení daru pak rozhodují odborné komise složené z odborníků na oblast sociálních a vzdělávacích služeb pro zrakově postižené, volnočasové aktivity, asistivní technologie a ze zástupců nadačního fondu i společnosti Kaufland. Z výtěžku loňské vánoční sbírky již bylo podpořeno celkem 195 žádostí jednotlivců a organizací v celkové hodnotě více než 7 miliónů korun. Například Škola Jaroslava Ježka získala grant na pomůcky do školních dílen a rehabilitační bazének, organizace Pestrá pak příspěvek na canisterapie, Centrum Lira na ambulantní programy rané péče nebo sportovec Ondřej Zmeškal na traséra. (red)

Poslat nový komentář