Místo hospody má teď šicí dílnu

Místo hospody má teď šicí dílnu
Foto ber
Další fotky: 
Místo hospody má teď šicí dílnu
Místo hospody má teď šicí dílnu

Za normálních okolností by se Lucie Svačinová věnovala hospodě, kterou provozuje v Konici. Kvůli koronavirové nákaze ale musela zavřít. Činorodá mladá žena se obratem proměnila provozovnu v šicí dílnu, kde se vyrábí roušky. Materiál a další věci hradí ze svého.

„Jelikož mám zavřenou hospodu, chodím na brigádu do obchodu. Každý se tam ptal po roušce. Rozhodla jsem se se svojí starší dcerou Veronikou a její kamarádkou Kamilou Vlkovou, že budeme šít roušky a rozdávat je lidem, kteří je potřebují,“ říká Lucie s tím, že šijí už 3 týdny.

Roušky rozdává, rozváží a posílá. Třeba na dětské oddělení Nemocnice Prostějov, doktorům v Konici, ale i kamarádce do Hodonína, aby mohla s dětmi chvilku na procházku, nebo kamarádovi do Ostravy, ať má roušky do práce atd... „Šijeme i na přání. Třeba kamarád chtěl spartanskou, přinesl si tričko a druhý den si odnášel hotovou,“ směje se Lucka.

„Chtěla bych moc poděkovat všem, kdo nám pomáhají, paní Janě Dosedělové a našim rodičům za látky, Lucce Krčové za zapůjčení stroje,“ dodává.

Tak až se v lepších časech zastavíte v Konici u zámku na makrelu, zmrzlinu či pivko, vězte, že zdejší hostinská je také švadlena s dobrým srdcem. (ber)  

Komentáře

A ty miliony roušek co zajistil Babiš ve vyhodí na skládku?

Poslat nový komentář