Rouška píše dějiny. Přispějte k nim!

Rouška píše dějiny. Přispějte k nim!
Ilustrační foto olkraj.cz

V Muzeu Policie ČR vznikne unikátní "rouškovník." Zapište se i vy sami do historie koronavirové krize vlastnoručně vyrobenou rouškou pro hrdiny!

Kousek látky rozličných tvarů, barev i vzorů. Chrání naše blízké, sousedy, kolegy, všechny kolem a v důsledku i nás samotné. Do našich pamětí se vrylo notoricky známé heslo“ „moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.“ Kousek látky, který stmelil národ a ukázal kolik solidarity a ochoty pomoci druhým v nás je. Jako symbol doby si zaslouží pozornost současníků, ale i příštích generací. 

Policisté se proto rozhodli vytvořit jejich unikátní sbírku a expozici v Muzeu Policie České republiky a zanechat tak historickou stopu. Do projektu se může zapojit každý. "Pošlete nám zajímavou vámi zhotovenou roušku, třeba i se vzkazem policistům či konkrétnímu policistovi a my z vašich děl vytvoříme historickou sbírku, odkaz dalším budoucím generacím," vzkazují pracovníci muzea.

Své výtvory posílejte přímo na adresu: Muzeum Policie České republiky, Ke Karlovu 453/1, 120 00, Praha 2. Už se na ně moc těšíme. Dle podmínek České pošty je až do odvolání možné zasílat roušky zdarma, pokud jsou umístěné v průhledném obalu a jsou označeny nápisem „Roušky“. (ber)

Poslat nový komentář