Poradíme, jak vybrat vánoční stromek

Poradíme, jak vybrat vánoční stromek
Ilustrační foto pixabay.com

Vánoce se kvapem blíží a začíná být jasné, že musí padnout rozhodnutí také ohledně jednoho z hlavních aktérů, tedy vánočního stromku. Někdo to vyřešil umělou variantou, někdo nedá dopustit na stromek živý. Poradíme, jak zařídit, aby vydržel co nejdéle.

Upřednostněte spíše venkovní prodejce, stromkům je v chladném prostředí výrazně lépe. Při výběru se vždy podívejte na jehlice, které by měly být svěží a při doteku rozhodně zůstat na stromě. Zkontrolujte i větve, zda nejsou poničené. Pokud nevlastníte sekerku, nechte si kmínek seříznout. Pozor ale na kůru na kmínku, stromek „pije“ prostřednictvím pletiva pod ní. Pokud jej odstraníte, zabráníte příjmu vody.

Stromek mějte co nejdéle v chladném prostředí (ideální je zimní zahrada, zahradní domek nebo zastíněné místo na terase či balkónu). Pozor na střídání teplot a přímé sluneční záření – pakliže jej umístíte na balkón, kam svítí přes den sluníčko, stromek se začne vysoušet a vadnout.

Používejte stojany, kam lze nalít vodu. Dají se koupit v různých rozměrech. Navíc bude stromek díky váze vody více stabilní. Před umístěním do stojanu s vodou stromek seřízněte (odstraníte tak zaschlou smůlu, která mu znemožňuje nasát vodu). Dejte si však pozor, aby zbylá kůra zasahovala až do vody, neloupejte ji. Pokud nemáte stojan s nádobkou na vodu, pravidelně stromek roste rozprašovačem.

Ozdoby věšte spíše ke kmínku a větve příliš nezatěžujte.  (ber)

Poslat nový komentář