Historicky největší česká výzva do pohybu na sdílených kolech je tady! Zapojte se!

Historicky největší česká výzva do pohybu na sdílených kolech je tady! Zapojte se!
Foto nextbike.cz

Červnovou výzvu Nextbike odstartoval 1. června a během ní se pokusí společně se svými uživateli najezdit 3 miliony minut na sdílených kolech.

„Jde o výzvu, která má ve svém důsledku ulevit ovzduší ve městech, veřejnému prostoru, a také pomoci našemu zdraví. Do skalních výkonů motivuje soutěžící atraktivními cenami, kterým symbolicky vévodí víkend v mecce udržitelné mobility Kodani,“ uvádí organizátoři akce.

Nextbike, který „jezdí“ také v Prostějově, provozuje bikesharing už ve 25 českých městech s flotilou přes 5 tisíc sdílených kol/ekol. Od roku 2019 se na jejich kolech uskutečnilo více než 5 milionů výpůjček.

„Obliba služby v roce 2022, mimo jiné vlivem vzrůstajícího ohledu na udržitelný rozvoj měst, snižování dopadů klimatické změny, zdravý životní styl a vzrůst cen pohonných hmot, prudce stoupá. Podle dostupných dat proto ve výzvě nastavili časové milníky, které by měli nextbikeři během června hravě pokořit,“ míní organizátoři.

Podmínkou účasti ve výzvě je aktivní účet u nextbike a registrace na www.nextbikevyzva.cz. Průběh se skládá z pěti časových bloků, kdy vždy po překročení jednoho z nich dochází k slosování o cenu.  Začíná se na hranici 500 tisíc ujetých minut, jakmile ji nextbikeři společnými silami pokoří, proběhne slosování o poukaz do Footshopu v hodnotě 5 tisíc korun. Čím víc výpůjček jedinec od začátku června uskuteční, tím vícekrát se jeho jméno promítne v osudí a stoupne pravděpodobnost výhry.

Chronologicky budou po voucheru do Footshopu následovat ceny: Apple Watch, víkend pro dva s polopenzí a wellness v penzionu Kolovna, víkend pro dva v Amsterdamu s cestou a ubytováním, a nakonec i víkend pro dva s cestou a ubytováním v Kodani. (red)

Poslat nový komentář