nextbike

Provozování bikesharingu má nového dodavatele

Ilustrační foto ber

V Prostějově oblíbené sdílení kol bude cyklistům k dispozici i v následujících letech. Novinkou bude nový provozovatel této služby. O provozování systému veřejného sdílení jízdních kol se v letech 2023–2024 postará firma REKOLA Bikesharing s.r.o., Praha. Rozhodli o tom, po řízení na koncesi malého rozsahu, na svém posledním jednání radní města Prostějova.

„Předmětem koncese je poskytování služeb – provozování systému veřejného sdílení jízdních kol. Součástí je i provozování aplikace podporující provoz systému vypůjčování kol dodavatelem, který bude vlastníkem sdílených jízdních kol. Celkem se bude jednat o sdílené užívání 140 jízdních kol (nejméně 140 kol v provozu v každém okamžiku) a provozování

Historicky největší česká výzva do pohybu na sdílených kolech je tady! Zapojte se!

Foto nextbike.cz

Červnovou výzvu Nextbike odstartoval 1. června a během ní se pokusí společně se svými uživateli najezdit 3 miliony minut na sdílených kolech.

„Jde o výzvu, která má ve svém důsledku ulevit ovzduší ve městech, veřejnému prostoru, a také pomoci našemu zdraví. Do skalních výkonů motivuje soutěžící atraktivními cenami, kterým symbolicky vévodí víkend v mecce udržitelné mobility Kodani,“ uvádí organizátoři akce.

Nextbike, který „jezdí“ také v Prostějově, provozuje bikesharing už ve 25 českých městech s flotilou přes 5 tisíc sdílených kol/ekol. Od roku 2019 se na jejich kolech uskutečnilo více než 5 milionů výpůjček.

Zájem o bikesharing v Prostějově roste. I náklady na něj

ilustrační foto nextbike

Vzhledem k nárůstu počtu výpůjček, navýšení ceny a s ohledem na předpokládaný odhad výpůjček v období 09 - 12/2021 je třeba navýšit částku pro úhradu nákladů souvisejících s provozováním bikesharingu.

„Sdílená kola jsou ve městě stále více a více populární a využívaná. Máme radost, nicméně ruku v ruce s tím jde také navýšení nákladů, které město bude hradit,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Pospíšil s tím, že v rozpočtu města pro letošní rok byla na úhradu sdílených kol schválena částka ve výši 1.2 milionu korun. Ta se teď bude navyšovat:

Sdílená kola budou v Prostějově pokračovat

ilustrační foto MMP

Vedení města Prostějova vybralo nového provozovatele sdílených kol ve městě pro období 2021-2022. Vyhrála společnost Nextbike Czech Republic s.r.o. Olomouc.

Předmětem koncese malého rozsahu je poskytování služeb – provozování systému veřejného sdílení jízdních kol. Součástí je i provozování aplikace podporující provoz systému půjčování kol dodavatelem, který bude vlastníkem sdílených jízdních kol.

„Celkem se bude jednat o sdílené užívání 120 jízdních kol a provozování nejméně 40 míst určených pro půjčování a vracení kol. Každé kolo bude viditelně zřetelně označeno znakem a názvem města Prostějova. Období poskytování služeb BSS je od 1.3. do 31.12. v letech 2021 a 2022,“ nastínil první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Sdílená kola budou mít v Prostějově pokračování. Vy jste s nimi osobně spokojeni?

ilustrační foto MMP

Rada města Prostějova rozhodla o výběru dodavatele v řízení na koncesi malého rozsahu „Provozování systému veřejného sdílení jízdních kol ve městě Prostějově v letech 2021 – 2022“ a jako dodavatele předmětné koncese vybrala společnost nextbike Czech Republic s.r.o Olomouc.

Předmětem zmíněné koncese je poskytování služeb – provozování systému veřejného sdílení jízdních kol (Bike Sharing System, dále také “BSS“). Součástí je i provozování aplikace podporující provoz systému půjčování kol dodavatelem, který bude vlastníkem sdílených jízdních kol.