Rekola

Na Rekolech v Prostějově vyjelo v roce 2023 přes 5 300 uživatelů

ilustrační foto

Společnost Rekola poskytuje v Prostějově službu sdílených kol, doplňuje tak místní síť veřejné dopravy a za rok 2023 překonala několik milníků. S více než 5 300 registrovanými uživateli a 131 498 výpůjčkami potvrzuje svou důležitost jako součást prostějovské městské dopravy.

„Prostějov býval vždycky městem cyklistů a jsem ráda, že je tomu tak i v dnešní době. Ukazuje se, že služba sdílených kol má své využití a v našem městě se těší vysokému zájmu občanů,“ říká 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Nejvytíženější dny a stanoviště

Bikesharing pokračuje až do konce roku!

ilustrační foto ber

Rada města na svém zasedání odsouhlasila uzavření dodatku ke smlouvě o provozování bikesharingu o 2 měsíce, tedy na leden a únor roku 2024, se společností Rekola. Za prodloužení služby sdílených kol zaplatí město za každý měsíc částku 70 tisíc korun bez ohledu na počet výpůjček.

„Víme, že o sdílená kole je v našem městě obrovský zájem, v minulých letech jsme vždy službu však přerušovali na zimní měsíce leden a únor. Společnost Rekola nás oslovila s tím, že bychom mohli zkušebně nabídnout provoz sdílených kol i v zimně. Rozhodli jsme se nabídku akceptovat, mimo jiné také proto, že tímto způsobem získáme komplexní informace k zájmu o sdílená kola a jejich vytížení během celého roku. Toto nám může být dobrým vodítkem pro příští koncesní řízení na sdílená kola,“ vysvětlila 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová. (red)

Léto je v Prostějově na růžové cyklovlně vlně

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Letní měsíce a krásné počasí přály i bikesharingu. V srpnu sdílená Rekola zaznamenala více než 18 000 výpůjček z celkových 73 000 od začátku provozu.

„To je nádherné číslo a já jsem nesmírně ráda, že si Prostějované sdílená kola takto oblíbili. Sama jsem zaznamenala spoustu pozitivních ohlasů. Prostějov totiž vždycky byl městem cyklistů a dá se říct, že i díky sdíleným kolům se k těmto svým kořenům vrací,“ chválí využití sdílených kol 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Léto na růžové vlně!

ilustrační foto Rekola

Letní měsíce a krásné počasí přály i bikesharingu. V srpnu sdílená Rekola zaznamenala více než 18 000 výpůjček z celkových 73 000 od začátku provozu!

„To je nádherné číslo a já jsem nesmírně ráda, že si Prostějované sdílená kola takto oblíbili. Sama jsem zaznamenala spoustu pozitivních ohlasů. Prostějov totiž vždy byl městem cyklistů a dá se říct, že i díky sdíleným kolům se k těmto svým kořenům vrací,“ chválí využití sdílených kol 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

I přesto, že byl srpen pro Rekola rekordním měsícem co se týče počtu výpůjček, denní rekord padl 4. září, tedy na začátku školního roku. 

Prostějov si oblíbil růžová Rekola

Foto Rekola

Bikesharing Rekola se po čtyřech měsících provozu v prostějovských ulicích těší čím dál větší oblibě. Celkový počet výpůjček překročil 32 000 a na růžovém kole se už projelo téměř 3 000 uživatelů.

„Nesmírně nás těší veliký zájem občanů a zřejmě i návštěvníků města o sdílená kola. Ze statistiky jasně vyplývá, jak narůstá počet výpůjček s příchodem teplého počasí. Pohyb po městě na kole je mnohdy rychlejší než vozidlem, ekologičtější a pochopitelně levnější. Navíc, uživatelé Rekol mají prvních 15, resp. 30 minut zdarma! Prostějov je obecně ideálním městem pro přesun na kolech, takže zajistit službu sdílení kol pro obyvatele byl podle mého názoru výborný nápad. A ještě jednou dodávám, že jsem velmi ráda, že se tento projekt osvědčil a je využíván,“ říká 1.

Růžová Rekola rozšiřují parkovací zóny. Hned o šest stanovišť

ilustrační foto ber

Společnost Rekola Bikesharing v Prostějově přidává nové parkovací zóny, kde si lze kola půjčovat a vracet. Po měsíci provozu je tak uživatelům k dispozici více než 65 stanovišť a 140 kol.

Uživatelé růžového bikesharingu mohou nově zaparkovat u restaurace Monte Garden, u obchodu Argos Elektro na ulici Plumlovská, v blízkosti ZUŠ Prostějov na ulici Kravařova, u dětského hřiště na ulici Třešňová, u Státního okresního archivu nebo v reálu Občerstvení u Abrahámka.

Prostějov zaplavila růžová kola! Svezete se na nich půl hodiny zdarma

Foto ber

Ve středu měla na prostějovském hlavním náměstí premiéru růžová kola. Česká firma Rekola Bikesharing jich do města poslala na 140. První půlhodina zápůjčky je zdarma!

„Každé z nich má své vlastní jméno, které odkazuje k městu, ve kterém jezdí. V Prostějově se tak můžete projet třeba na kolech Otto Wichterle, Edmund Husserl nebo Jiří Wolker, která nesou jména slavných místních rodáků," uvedl za společnost Lukáš Větříšek s tím, že nápadná růžová barva kol má své opodstatnění – je na komunikaci viditelnější.  

Do ulic zamíří už v příštím týdnu růžová kola!

Foto Rekola

Od 1. března v Prostějově spustí provoz oblíbené služby sdílených jízdních kol česká firma Rekola Bikesharing. Používání bikesharingu ve městech v posledních letech raketově roste. Kolo totiž představuje efektivní a udržitelný způsob městské dopravy. Je to jednoduché, rychlé a pohodlné.

Stáhněte si aplikaci a můžete vyrazit

Provozování bikesharingu má nového dodavatele

Ilustrační foto ber

V Prostějově oblíbené sdílení kol bude cyklistům k dispozici i v následujících letech. Novinkou bude nový provozovatel této služby. O provozování systému veřejného sdílení jízdních kol se v letech 2023–2024 postará firma REKOLA Bikesharing s.r.o., Praha. Rozhodli o tom, po řízení na koncesi malého rozsahu, na svém posledním jednání radní města Prostějova.

„Předmětem koncese je poskytování služeb – provozování systému veřejného sdílení jízdních kol. Součástí je i provozování aplikace podporující provoz systému vypůjčování kol dodavatelem, který bude vlastníkem sdílených jízdních kol. Celkem se bude jednat o sdílené užívání 140 jízdních kol (nejméně 140 kol v provozu v každém okamžiku) a provozování

Rada města: Sdílená kola v Prostějově nebudou. Prozatím

ilustrační foto Rekola.cz

Před časem se městu Prostějov ozvala společnost, která provozuje takzvaná sdílená kola. Nabídla své služby s tím, že město by kola mohlo využít k vlastní propagaci. Rada nabídku odložila.

Na webových stránkách Prostějova se stran sdílených kol objevila anketa, která byla přijata velmi kladně. Stejně kladné jsou i ohlasy na sociálních sítích. Rada nabídku přesto odmítla.

"Nemyslíme si, že by služba byla tak využívána, jako v sousední Olomouci. To je univerzitní město, kde mladí kola k přepravě využívají velmi často. My rozhodnutí ponecháme nové Radě města Prostějova, která vzejde z voleb," uvedla primátorka Alena Rašková.