Kraj rozděluje statisíce roušek. Nejdříve lidem v první linii

Kraj rozděluje statisíce roušek. Nejdříve lidem v první linii
ilustrační foto kr.olomoucký

Olomoucké hejtmanství pokračuje v distribuci ochranných pomůcek. V pondělí 23. března zamířila do celého kraje obří zásilka roušek a respirátorů. Po dohodě s hygieniky a epidemiology šla největší část dodávky sociálním službám, zdravotníkům, hasičům a záchranářům – tedy lidem, kteří proti koronaviru stojí v první linii.

„Prioritní je také dostat ochranné pomůcky na uzavřené Litovelsko a Uničovsko. Tam jsme už minulý týden dodali 10 tisíc roušek a dalších 25 tisíc obdrží teď,“ uvedl předseda krizového štábu a hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Jak hejtman zároveň dodal, hygieniky uzavřený region už také obdržel 2 600 respirátorů nejvyšší kvality, přičemž v pondělí přibylo dalších 1 400 kusů.

„Celkem jsme rozvezli po celém Olomouckém kraji 70 400 respirátorů a 196 tisíc roušek. S distribucí nám pomohli hasiči, zaměstnanci krajského úřadu i nemocnic a mnozí další,“ poděkoval spolupracovníkům Okleštěk. Hejtmanství už rozdistribuovalo v minulých dnech 10 tisíc litrů dezinfekce, k tomu téměř dvacet tisíc rukavic, 650 brýlí, 550 ochranných štítů, 3 750 speciálních nanoroušek a 7 tisíc rychlotestů.

Další ochranné pomůcky jsou na cestě do Olomouckého kraje včetně 14 tisíců litrů dezinfekčních prostředků. (Zdroj olkraj.cz)

 

Poslat nový komentář