Hejtmanství zajistí hlídání dětí lidem v první linii. I v Prostějově a Konici
Olomoucký kraj v úterý vyčlenil několik základních a mateřských škol, které budou k dispozici dětem, jejichž rodiče pracují v souvislosti s covid-19 v první linii. Jde například o lékaře, zdravotní sestry, policisty nebo poskytovatele sociálních služeb. Všechna ostatní školská zařízení s výjimkou mateřských škol jsou od středy 14. října kvůli koronaviru dočasně uzavřena. V Prostějově bude službu zajišťovat ZŠ a MŠ Palackého, dalším pracovištěm je Základní škola a gymnázium města Konice.
„Chceme lidem, na jejichž bedrech bude v následujících týdnech ležet tíha boje s koronavirem, zajistit klid na práci,“ vysvětlil Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje. Několik základních a mateřských škol bude pro uvedené pracovníky k dispozici v Olomouci, Prostějově, Přerově, Šumperku, Jeseníku i v dalších městech s rozšířenou působností v Olomouckém kraji. Využívat je mohou děti a žáci ve věku od tří do deseti let. Kapacita uvedených škol je zhruba 1060 dětí a žáků. Provoz v nich bude zabezpečen v souladu s aktuálně platnými hygienickými předpisy a opatřeními. Výuku zajistí kmenoví zaměstnanci příslušných škol. (red)

Poslat nový komentář