Potřebujete ovoce? Městské stromy jsou k mání

Potřebujete ovoce? Městské stromy jsou k mání
ilustrační foto

Magistrát zahájil odprodej ovoce ze stromů v majetku města. Za padesát korun si lidé mohou plody otrhat. Stačí si jen vybrat, domluvit se s úředníky, přistavit žebřík a pak už jen sklízet.

Každoroční odkup úrody z městských stromů je tady. Největší lokalita, ze které mohou lidé vybírat je například ve Vrahovicích.

„U hasičské zbrojnice je městský sad. Lidé si tady mohou otrhat jablka a švestky. Dalším místem, které je k dispozici jsou Čechovice. I zde jsou městské stromy,“ nastínila náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Jedinou změnou, kterou letošní rok přináší je cena zakoupeného stromu. Ta se z třiceti korun vyšplhala na padesát. Seznamy stromů, ze kterých si zájemci o ovoce mohou vybírat leží na odboru správy a údržby majetku města.

„Lidé si mohou stromy sami vytipovat. Kdo nezná místa kam zasahují městské pozemky, může tady u nás nahlédnout do seznamů i fotografií. Pomoci v rychlé orientaci může také internet. Webová stránka s názvem „Stromy pod kontrolou“ poskytne všechny potřebné údaje o lokalitách kde jsou stromy k mání. Pak už stačí jen přijít k nám, sepsat smlouvu a úroda je k dispozici,“ poradil vedoucí oddělení údržby majetku města Jaroslav Chromek. (kaa)

Ilustrační foto: archiv

Poslat nový komentář