Do senátních voleb se v našem regionu přihlásilo šest kandidátů

Do senátních voleb se v našem regionu přihlásilo šest kandidátů
Foto kandidáti FB
Další fotky: 
Do senátních voleb se v našem regionu přihlásilo šest kandidátů
Do senátních voleb se v našem regionu přihlásilo šest kandidátů
Do senátních voleb se v našem regionu přihlásilo šest kandidátů
Do senátních voleb se v našem regionu přihlásilo šest kandidátů

Senátní volby se uskuteční, společně s volbami do krajských zastupitelstev, 20. a 21. září. Pro volby v obvodu 62. Prostějov se zaregistrovalo šest kandidátů – Milada Sokolová (koalice Společně pro Prostějovsko, Konicko, Kojetínsko a Tovačovsko – ODS a Občané patrioti), František Jura (ANO), Hana Naiclerová (STAN, SEN 21 a Strana zelených), Pavel Dopita (SPD a Trikolora), Miroslav Burget (Jasný Signál Nezávislých (JaSaN)) a Hana Pospíšilíková ( KDU-ČSL). Obvod 62 zahrnuje Prostějovsko, Kojetínsko a Tovačovsko, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Miladu Sokolovou, 1. náměstkyni primátora Prostějova a uvolněnou zastupitelku pro cestovní ruch a vnější vztahy Olomouckého kraje, znají lidé jako duši mnoha kulturních a společenských akcí. Je předsedkyní Okrašlovacího spolku města Prostějova, který mimo jiné ve městě i okolí vysazuje zeleň a pořádá velkou řadu kulturních a charitativních akcí.

Další ženou, která se o post senátora uchází, je předsedkyně Hanáckého folklorního spolku Hana Pospíšilíková. Realitní makléřka vsází ve své kampani zejména na řešení bytové otázky.

Současná poslankyně Hana Naiclerová, bývalá členka ANO, bude o hlasy voličů usilovat v koalici za hnutí STAN, SEN 21 a Strana zelených. Do parlamentu usedla v září 2021, zvolena byla na kandidátce PirSTAN.

Bez zajímavosti není skutečnost, že do senátních voleb se přihlásil i prostějovský zastupitel Pavel Dopita, bratr Hany Naiclerové. IT specialistu navrhlo SPD a Trikolora. Dopita kandidoval ve volbách do Senátu 2018 v obvodu Prostějov za SPD, nepostoupil do druhého kola.

Kandidátku hnutí ANO bude reprezentovat prostějovský primátor František Jura. Milovník fotbalu je od roku 2014 zastupitelem města, v roce 2018 byl zvolen primátorem a o čtyři roky později mandát obhájil. 

Posledním zájemcem o post senátora je Miroslav Burget, a to za politické hnutí Jasný Signál Nezávislých (JaSaN). Bližší informace o kandidátovi nejsou k dispozici.

Senátorkou za Prostějovsko je od roku 2018 Jitka Chalánková (dříve TOP 09). Nezávislá Chalánková je nyní členkou senátního klubu ODS a TOP 09. Kandidaturu zvažovala, kandidátní listinu však nakonec nepodala. (ber)

Komentáře

Daněmi stvořené VIP.

I zadarmo je ten spolek drahý a zbytečný.

Poslat nový komentář