Nejlepší sportovci Prostějovska převzali ocenění za rok 2011

Nejlepší sportovci Prostějovska převzali ocenění za rok 2011
Z vítězství se radovaly i fotbalové naděje z 1. SK Prostějov

V pátek se v Městském divadle uskutečnilo slavnostní vyhodnocení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2011 v rámci prostějovského regionu. Ocenění převzali nejlepší jednotlivci i týmy ve všech věkových kategoriích. 

Podle očekávání se vítězkou hlavní kategorie jednotlivců stala tenistka Petra Kvitová, která se však předávání cen nezúčastnila, trénuje ve Vysokých Tatrách. V jednotlivcích možná překvapilo druhé místo dálkového plavce Luďka Coufala, který jako sedmnáctý Čech přeplaval letos v létě kanál La Manche. Třetí místo náleží loňské vítězce ankety cyklistce Janě Horákové. 

Nejlepším dospělým kolektivem ve vrcholové kategorii se stali hokejisté LHK Jestřábi Prostějov, druzí skončili fotbalisté 1. FK Prostějov a třetí lukostřelci OP Prostějov. Mezi mládežníky zvítězil lukostřelec Vojtěch Dub a nohejbalisté Sokola I. Prostějov, jejichž trenér Richard Beneš byl zvolen nejlepším trenérem. 

Své vítěze však oslavovali i zástupci výkonnostních sportů v regionu. Mezi jednotlivci to byl stolní tenista z Ondratic Petr Zich, jeho klubová spoluhráčka Dagmar Benešová získala první místo v mládežnické kategorii. V kategorii kolektivních sportů dominovali fotbalisté FC Kralice na Hané a žáci 1. SK Prostějov. Ceny z broušeného skla převzali také nejlepší handicapovaní sportovci, sportovci-veteráni, rozhodčí a funkcionáři.     

(jap)

Poslat nový komentář