nejlepší sportovec

Hledají se nejlepší sportovci regionu. Kraj sbírá nominace

ilustrační foto olkraj.cz

Olomoucký kraj opět ocení nejlepší sportovce roku. Nominovat jednotlivce, družstva či trenéry může veřejnost po celý měsíc. Vítěze jednotlivých kategorií vyhlásí krajské zastupitelstvo. Slavnostní předání cen se uskuteční 19. března v Městském domě v Přerově.

„Olomoucký kraj má mnoho úspěšných sportovců, kteří hrdě reprezentují nejen sebe a své oddíly, ale také náš region. Proto, letos už po třiadvacáté, opět oceníme nejlepší závodníky či trenéry, a to celkem v osmi kategoriích. Budeme rádi za všechny nominace, které k nám na kraj od veřejnosti doputují,“ řekl hejtman Josef Suchánek.

Anketu Sportovec Olomouckého kraje vyhlašuje hejtmanství od roku 2001. Lidé mohou navrhovat svoje kandidáty v kategoriích nejlepší sportovec, družstvo, junior, juniorské družstvo, trenér a hendikepovaný sportovec či sportovkyně.

Nejlepšího sportovce uvidíme v prostějovském divadle

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Za méně než týden se lidé dozvědí jména nejlepších sportovců Olomouckého kraje. Ocenění v podobě skleněné trofeje se znakem hejtmanství převezmou vítězové prestižní ankety už po sedmnácté v prostějovském divadle.

„Dosud si titul Sportovec roku vždy odnášeli lidé, kteří ze sebe v daném roce vydali to nejlepší a skvěle reprezentovali náš kraj. Jsem přesvědčen, že tomu tak bude i letos,“ řekl František Jura, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu.

Novinkou tohoto ročníku ankety je rozšíření kategorie nejlepší junior z jednoho na tři místa. Kromě toho bude oceněn také nejlepší sportovec, družstvo, juniorské družstvo, trenér a hendikepovaný sportovec a sportovkyně. Chybět nebude ani čestná cena a cena Olomouckého kraje.

Sportovcem Olomouckého kraje 2015 je tenistka Lucie Šafářová

ilustrační foto MMP

V anketě, kterou hejtmanství vyhlašuje ve spolupráci se společnosti TK Plus, zvítězila momentálně desátá hráčka světa Lucie Šafářová poprvé.

Tenistka Lucie Šafářová, která nastupuje za TK Agrofert Prostějov, má za sebou životní sezónu. Byla členkou vítězného fedcupového týmu, zahrála si finále French Open, vyhrála turnaj v Dauhá a čtyřhru na Australian Open a French Open. Trojici nejlepších sportovních jednotlivců Olomouckého kraje doplnili ještě tenisté Petra Kvitová a Tomáš Berdych.

V Prostějově se bude vyhlašovat Sportovec Olomouckého kraje 2015

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

28. ledna budou známi vítězové jednotlivých kategorií ankety, kterou Olomoucký kraj vyhlašuje ve spolupráci se společností TK PLUS. Letošní ročník „sportovce“ je už patnáctý v pořadí. Slavnostní večer spojený s vyhlášením vítězů se uskuteční od 19.30 hodin v Městském divadle v Prostějově.

Ocenění budou sportovci, které vybrala hodnotící komise v celkem osmi kategoriích. Skleněnou trofej se znakem Olomouckého kraje a nápisem Sportovec Olomouckého kraje 2015 získají tři nejlepší jednotlivci, družstvo, junior, juniorské družstvo, nejlepší trenér a handicapovaný sportovec a sportovkyně. Nebude chybět ani čestná cena a cena Olomouckého kraje.

Kdo je sportovcem kraje?

ilustrační foto FB Petra Kvitová

 

Vítězkou ankety Sportovec Olomouckého kraje 2014 se stala členka TK Agrofert Prostějov Petra Kvitová. Čtyřiadvacetiletá dvojnásobná wimbledonská šampionka ovládla čtrnáctý ročník ankety, který byl vyhlášen včera v prostorách Městského divadla Prostějov. Druhý skončil její oddílový kolega Tomáš Berdych, třetí olomoucký kanoista Richard Hála.

Kategorii kolektivů ovládli extraligoví hokejisté HC Olomouc před prostějovskými volejbalistkami a raftaři Tomi-Remontt Prostějov. Juniorům kralovalo duo kanoistů Filip Skládal, Jakub Zavřel, juniorským týmům cyklisté Mapei Cyklo Kaňkovský. Trenérem roku se stal Jaroslav Navrátil, z handicapovaných sportovců byli nejlepší Tomáš Kajnar a Eva Kacanu. Čestnou cenu převzal devadesátiletý atletický nestor Jan Mrázek, Cenu Olomouckého kraje obdrželi Tomáš Ujfaluši a tenistka Lucie Šafářová. O kulturu se postarala zpěvačka Lenka Filipová. (red)

Petra Kvitová ovládla Sportovce roku 2011

Petra Kvitová s FedCupovým pohárem. Foto archiv

Prostějovský tenis zažil další úžasný vrchol v letošním roce. Pouhý den po triumfu v české extralize sbíral další vavříny, tentokrát při vyhlášení ankety Sportovec roku 2011. 

Petra Kvitová převzala křišťálovou korunu za vítězství v kategorii jednotlivců a také spolu s další  prostějovskou tenistkou Lucií Šafářovou a deblistkami Květou Peschkeovou s Lucií Hradeckou jako členka vítězného FedCupového týmu, který ovládl kategorii kolektivních sportů. Tomáš Berdych skončil jako sedmý nejúspěšnější sportovec roku.

 

Nejlepší sportovci Prostějovska převzali ocenění za rok 2011

Z vítězství se radovaly i fotbalové naděje z 1. SK Prostějov

V pátek se v Městském divadle uskutečnilo slavnostní vyhodnocení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2011 v rámci prostějovského regionu. Ocenění převzali nejlepší jednotlivci i týmy ve všech věkových kategoriích. 

Podle očekávání se vítězkou hlavní kategorie jednotlivců stala tenistka Petra Kvitová, která se však předávání cen nezúčastnila, trénuje ve Vysokých Tatrách. V jednotlivcích možná překvapilo druhé místo dálkového plavce Luďka Coufala, který jako sedmnáctý Čech přeplaval letos v létě kanál La Manche. Třetí místo náleží loňské vítězce ankety cyklistce Janě Horákové.