Kvitová

Žondrovu stížnost vrchní soud zamítl. Soud kvůli Kvitové pokračuje zítra

ilustrační foto ČT

Vrchní soud v Olomouci řešil stížnost Radima Žondry, který obvinil senát brněnského krajského soudu z podjatosti a zpochybnil průběh rekognice, při níž ho tenistka opakovaně poznala. „Obdrželi jsme vyrozumění, že byla stížnost obžalovaného zamítnuta a že důkazy platí,“ uvedl mluvčí Kvitové Karel Tejkal.

V úterý v devět hodin se u Krajského soudu v Brně Radim Žondra objeví znovu. Soudkyně Dagmar Bordovská se bude opět zabývat přepadením, kterému byla tenistka vystavena v prosinci 2016. Tehdy neznámý muž se pod záminkou vloudil do jejího prostějovského bytu. Kvitová mu dala peníze, muž ale zaútočil nožem. Kvitová se útoku bránila, za což zaplatila řeznými ranami na levé ruce. Měla přeříznutých sedm šlach na všech pěti prstech, dva nervy, ukazováček visící na vlásku.

Přítel Kvitové Meidl si v Prostějově nezahraje!

ilustrační foto

 

Místními médii proběhla zpráva, že se Radek Meidl, přítel Petry Kvitové, vrací do České republiky. Místní Jestřáby si ovšem nevybral.

Jak jsme se právě dozvěděli, hokejista získal angažmá v Ocelářích Třinec. Přejeme mu tímto hodně úspěchů a právě k dnešním narozeninám pevné zdraví a štěstí v lásce s naší tenisovou Petrou! (red)

Rozvíjí se nová láska světové tenistky Kvitové?

ilustrační foto

 

Tenistka Petra Kvitová, letošní vítězka proslaveného Wimbledonu, má v Prostějově dlouholetou základnu. Nejen v TK Agrofert, ale i v samotném městě, v jeho centru si před časem pořídila i byt. Jak se zdá, pořídila si zde i novou lásku. Tou by podle zdroje PvNovinek měl být bývalý hokejista prostějovských Jestřábů.

"Viděl jsem Petru v neděli v pohostinství u Dudka. Nebyla sama, ale s Radkem Meidlem a docela se k sobě měli," sdělil redakci zdroj, který si nepřál být jmenován. Šestadvacetiletý bývalý hokejista hrál mimo jiné za Přerov, Šumperk, Spartu i prostějovské Jestřáby. Byl i v hokejové reprezentaci a hrál v zámoří. Jeho oblíbeným sportem je i tenis, což je možná spojovací článek mezi ním a naší tenisovou královnou. Petra má za sebou rozchod s neméně úspěšným tenistou Radkem Štěpánkem. Uvidíme, zda se v Prostějově rodí nový sportovní vztah. (ber)

Berdych i Kvitová ve čtvrtfinále

ilustrační foto

Prostějovským tenistům se v letošním Wimbledonu velmi dobře daří.

Petra Kvitová včera porazila světovou osmnáctku Carlu Suárez Navarro ze Španělska a po úspěšném čtvrtém kole ji dnes čeká čtvrtfinále s Belgičankou Kirsten Flipkensovou, která je na světovém žebříčku dvacátá. Z Wimbledonu v dámské soutěži už vypadly tři nejvýše nasazené hráčky (Serena Wiliamsová, Šarapovová i Azarenková). Pokud dnes na centrálním kurtu Kvitová uspěje, bude v semifinále druhou nejvýše nasazenou hráčkou a v semifinále jei bude čekat některá z dvojice hráček druhé desítky Bartoliová a Stephensová.

Berdych i Kvitová ve Wimbledonu mezi poslední šestnáctkou

ilustrační foto

Zatímco na minulém grandslamovém turnaji v Paříži se prostějovským tenistům příliš nedařilo, ve Wimbledonu je to zatím jiné.

Tomáš Berdych i Petra Kvitová včera své zápasy vyhráli a už jsou v osmifinále, kam postupuje pouze 16 nejlepších hráčů. Berdych vyhrál ve čtyřech setech nad Jihoafričanem Kevinem Andersonem, když ho nerozhodilo zaváhání v první sadě. Kvitová v dohrávce pátečního zápasu porazila Rusku Mkarovovou 2:1 na sety. 

Kvitová má jako nasazená osmička navíc tu výhodu, že ve své polovině turnajového pavouka je po vypadnutí několika favoritek nejvýše nasazenou hráčkou a měla by se tedy podle papírových předpokladů prokousat až do finále.

Tenisové Waterloo: Vypadla i Kvitová

ilustrační foto

Všichni Prostějované v pařížských dvouhrách skončili.

Petra Kvitová prohrála ve třetím kole grandslamového turnaje na dvorcích Rolanda Garrose. Loňská semifinalistka překvapivě prohrála s Američankou Hamptonovou 1:6 a 6:7 (7:9).

Na pařížském turnaji prohrou Kvitové vypadli nejenom všichni prostějované, ale také všichni čeští hráči.Češi postupují už jen ve čtyrhrách. Dnes například v prvním kole uspěla se svou ruskou partnerkou Licie Šafářová a podívá se v ženské čtyhře do druhého kola.

Kvitová vydřela výhru

Loni Kvitová pomohla vyhrát Fed Cup a už bojuje v prvním kole dalšího ročníku

Petra Kvitová dnes opět dokázala, proč je druhou hráčkou světa. V zápase prvního kola Fed Cupu porazila Julii Görgesovou 2:1 na sety a přidala druhý bod českého týmu.

Zápas se světovou dvacetčtyřkou ale nebyl procházkou růžovým sadem. Němka vyhrála první set, a přestože jí prostějovská hráčka oplatila porážku v druhém setu, trvalo drama i v závěrečné sadě. Hráčky si střídavě braly svá podání a oně měly několikrát blízko k vítězství. Nakonec převážila kvalita Petry Kvitové, která vyhrála poslední sadu poměrem 10:8.

Zítra od 11:00 by Kvitová měla nastoupit proti německé jedničce Sabině Lisické, která dnes prohrála s naší hráčkou č. 2 - Ivetou Benešovou.

-red-

Petra Kvitová ovládla Sportovce roku 2011

Petra Kvitová s FedCupovým pohárem. Foto archiv

Prostějovský tenis zažil další úžasný vrchol v letošním roce. Pouhý den po triumfu v české extralize sbíral další vavříny, tentokrát při vyhlášení ankety Sportovec roku 2011. 

Petra Kvitová převzala křišťálovou korunu za vítězství v kategorii jednotlivců a také spolu s další  prostějovskou tenistkou Lucií Šafářovou a deblistkami Květou Peschkeovou s Lucií Hradeckou jako členka vítězného FedCupového týmu, který ovládl kategorii kolektivních sportů. Tomáš Berdych skončil jako sedmý nejúspěšnější sportovec roku.