Štěpánek

Berdych i Kvitová ve Wimbledonu mezi poslední šestnáctkou

ilustrační foto

Zatímco na minulém grandslamovém turnaji v Paříži se prostějovským tenistům příliš nedařilo, ve Wimbledonu je to zatím jiné.

Tomáš Berdych i Petra Kvitová včera své zápasy vyhráli a už jsou v osmifinále, kam postupuje pouze 16 nejlepších hráčů. Berdych vyhrál ve čtyřech setech nad Jihoafričanem Kevinem Andersonem, když ho nerozhodilo zaváhání v první sadě. Kvitová v dohrávce pátečního zápasu porazila Rusku Mkarovovou 2:1 na sety. 

Kvitová má jako nasazená osmička navíc tu výhodu, že ve své polovině turnajového pavouka je po vypadnutí několika favoritek nejvýše nasazenou hráčkou a měla by se tedy podle papírových předpokladů prokousat až do finále.

Elektronická aukce energií pro občany. Ušetříme!

ilustrační foto

Vedení města Prostějova plánuje, že nabídne domácnostem možnost nákupu elektřiny a zemního plynu prostřednictvím elektronické aukce. Systém se magistrátu a jeho organizacím osvědčil. Pro příští rok nákup silové elektřiny znamená úsporu více než 980 tisíc korun.

Projekt je připravován ve spolupráci se společností eCentre, největším domácím pořadatelem elektronických aukcí.

„Vycházíme ze zkušeností mnoha měst České republiky. Například občané Prahy 6 prostřednictvím sdružené poptávky v elektronické aukci snížili náklady za dodávky elektřiny a zemního plynu o více než čtvrtinu," uvedl první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Čím více drobných odběratelů sdruží svoji poptávku, tím výhodnějších podmínek lze dosáhnout.