Prvním „zákazníkem" nové rezonance byl Vladimír Němec
Ve středu 27. ledna najela na ostrý provoz nová magnetická rezonance v Nemocnici Prostějov. Vůbec prvním pacientem byl Vladimír Němec ze Slatinic. Toho na odborné vyšetření poslala oční lékařka.
„Před časem jsem ztratil 50 procent zraku na levém oku. Moje očí mne sem poslala, aby se zjistila příčina,“ sdělil PvNovinkám. „Úplně mi bude stačit, když nic nenajdou,“ dodal se smíchem.
Podle primáře radiodiagnostického oddělení Martina Folprechta nepatří takové vyšetření mezi nejvíce frekventované. „Vyšetřujeme ponejvíce pacienty z neurologie, onkologie, ortopedie, traumatologie. Značnou část jich tvoří i sportovci z Agel sport clinic,“ vypočítal primář.
Zkušební provoz nové rezonance naběhl 4. ledna 2021, do ostrého přešel o tři týdny později. (ber)


Poslat nový komentář