Jak bude o Vánocích otevřeno? Přinášíme nejnovější přehled

Jak bude o Vánocích otevřeno? Přinášíme nejnovější přehled
ilustrační foto

Přestože premiér Andrej Babiš s ministrem zdravotnictví Janem Blatným na pondělní tiskové konferenci slíbili, že obchody na Štědrý den mohou zůstat otevřené až do 12 hodin, některé řetězce ve středu rozeslaly tiskové zprávy, že i přes původní plán nechají své prodejny 24. prosince zavřené. Jak bude mít na Štědrý den otevřeno Lidl, Kaufland, Albert, Tesco nebo Penny se podívejte do našeho přehledu.

Lidl prodejny 24. prosince neotevře

Od 21. 12. do 23. 12. prodlužuje Lidl otevírací dobu pro klidné a pohodové nákupy před Vánoci. Lidl chtěl ještě v pondělí nechat na Štědrý den otevřeno. Podle slov mluvčího Tomáše Mylera však řetězec kvůli nejisté aktuální situaci dnes původní plán změnil, a 24. prosince tak bude ve všech jeho prodejnách zavřeno. Zavřeno bude i v následujících dnech, tedy 25. 12. a 26. 12. Od 27. 12. do 30. 12. budou prodejny Lidl otevřeny dle běžné otevírací doby.

Kaufland nakonec také nechá zavřeno

Také Kaufland potvrdil, že nechá své zaměstnance na Štědrý den doma. Od 16. prosince ale posílil personální obsazení na pokladnách.

V době 21. až 23. prosince bude dokonce maximální možné obsazení pokladen. „Snažíme se našim zákazníkům v předvánočním shonu umocněném koronavirovými nařízeními nadále poskytovat co nejpříjemnější nákup a rychlé a pohodlné odbavení,“ vysvětlila Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland. Většina prodejen řetězce Kaufland bude otevřena do 23. 12. 2020 dle standardní otevírací doby, tedy od 7 do 22 hodin. Na Štědrý den bude mít Kaufland zavřeno. Během vánočních svátků 25. a 26. 12. budou všechny prodejny zavřené.

Penny o otevření na Štědrý den ani neuvažovalo

Podle slov tiskového mluvčího Penny Marketu Tomáše Kubíka z minulého týdne se otevřením na Štědrý den v Penny marketech nepočítalo už od začátku. „Zákon sice dovoluje mít 24. prosince dopoledne otevřeno, přesto v tento den zůstanou všechny prodejny Penny zavřené,“ řekl již dříve Kubík. Před Vánoci prodloužilo Penny otevírací dobu 21. 12. – 23. 12. na 7:00–22:00. Stejně jako 24. 12. bude zavřeno i 25. a 26. prosince.

Tesco na Štědrý den bude mít otevřeno do 11 hodin

„Vánoce mají být svátky klidu. Proto se snažíme nabídnout zákazníkům maximální možný komfort a bezpečný prostor pro nákupy. Zároveň však chceme, aby i naši zaměstnanci mohli strávit Vánoce doma se svou rodinou,“ uvedl Václav Koukolíček, mluvčí společnosti Tesco. Potvrdil, že prodejny Tesco budou i na Štědrý den otevřeny do 11 hodin. .Na první a druhý svátek vánoční budou mít všechny obchody Tesco zavřeno. Výjimku budou tvořit čerpací stanice, které budou otevřeny v sobotu 26. prosince od 8:30 do 20:00.

Všechny obchody Albert zůstanou otevřené až do Vánoc v běžných otevíracích hodinách.

Během Štědrého dne budou moci zákazníci vstoupit do prodejen do 11:45 s tím, že nákup dokončí do zákonem stanovených 12 hodin. Během obou vánočních svátků budou prodejny zavřené. 

Billa vyšla svým zákazníkům vstříc a před Vánocemi prodloužila otevírací dobu prodejen. 21. až 23. 12. tedy bude otevřeno minimálně do 21 hodin, 24. prosince budou prodejny BILLA otevřeny dopoledne od 7.00 do 12.00 hodin. (ber)

Poslat nový komentář